O Bonyho má být zájem v Římě i Manchesteru. Co na to hráč?

O Bonyho má být zájem v Římě i Manchesteru. Co na to hráč?

Fyzicky velmi dobře disponovaný reprezentant Pobřeží Slonoviny a majitel českého titulu ze sezóny 2009/2010 Wilfried Bony v současnosti válčí za klub Swansea City, který ho před necelým rokem kupoval z Nizozemska za necelých 14 milionů eur.

Prodej Wilfrieda? Až po MS

Pětadvacetiletý hráč by však v provinčním celku z Walesu příliš dlouho vydržet nemusel a z Liberty Stadium by se mohl stěhovat již po prvním roce své čtyřleté smlouvy.

O bývalého střelce Sparty Praha či Vitesse Arnhem, který si dosud připsal 21 branek ve třech soutěžích, do nichž jeho chlebodárce zasáhl, má mít zájem jak Manchester United, tak AS Řím, v němž už působí jeho krajan Gervinho a kterého bude zřejmě čekat za pár měsíců Liga mistrů.

Bony zatím přijal údajný zájem velkoklubů s odstupem: "Přední kluby se vždycky zajímají o útočníky, kteří dávají góly. Do konce vypršení aktuální smlouvy mi zůstávají tři roky a něco. Do konce sezóny nás ještě čeká pár zápasů a pak mě čeká ještě světový šampionát v Brazílii. Uvidíme, co se stane potom," pronesl na stránkách britských médií Bony, jenž bude bojovat o základní sestavě své země.

V podobném duchu mluvil i šéf Swansea, jenž přiznal, že se budou nabídkami zaobírat až po nejsledovanějším turnaji roku. Jedním dechem pak dodal, že pokud by se mistrovství povedlo, cena by mohla razantně překročit v úvodu zmíněnou pořizovací částku.

Hulk útočí na střeleckou korunu


Deset hvězdných letních příchodů do Premier League


Šest vysněných posil Manchesteru United za 200 milionů liber


[img id="43767"]