Specialistu na přímé kopy Zavadila ocenil i Zlámal

Specialistu na přímé kopy Zavadila ocenil i Zlámal

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Hráči Brna na jaře střelecky tápou. Neproměňují ani nejvyloženější šance a nad vodou je drží branky Pavla Zavadila z trestných kopů. V minulém kole pomohl Zavadil gólem v závěru zápasu k remíze 1:1 se Znojmem, dnes se Zbrojovka navzdory tlaku a spoustě šancí nedokázala dlouho prosadit proti Olomouci. Trápení ukončil až v 70. minutě opět Zavadil další přesnou střelou z přímého kopu.

"Získali jsme velmi důležité body, které budou rozhodující v boji o záchranu. Nyní se nám bude lépe dýchat," radoval se úspěšný brněnský střelec. Brňané se v tabulce posunuli na desáté místo, mají 26 bodů.

"Teoreticky by mohlo stačit k záchraně 30 bodů. Myslím si, že je už někde uhrajeme. Do konce ligy ještě zbývá šest kol. Nyní se budeme soustředit na čtvrteční pohárové utkání v Plzni a na nedělní ligový duel v Teplicích," dodal Zavadil, který poslední dubnový den oslaví 36. narozeniny.

Právě v Sigmě Olomouc Zavadil začal před patnácti roky svou prvoligovou cestu, v klubu má hodně kamarádů. "Přeji Sigmě, aby jí to zase šlapalo. Dostali se však do této situace sami, tak se z ní také musí sami dostat," konstatoval Zavadil, který v Sigmě odehrál jen dva zápasy a v další sezoně zamířil do Drnovic. Z českých klubů hrál ještě ve Spartě, Příbrami a Baníku Ostrava.

V zápase podle něj fotbalisté Brna přehráli Olomouc zcela jednoznačně. "Od začátku jsme jasně ukázali, že jdeme za vítězství více než náš soupeř. Byli jsme lepší ve všech směrech. Po změně stran jsme hráli stále na polovině Olomouce," konstatoval Zavadil.

Ve druhém poločase duel na devět minut přerušila bouřka s deštěm a ledovými kroupami, které pokryly trávník. Někteří hráči se proto přezuli do jiných kopaček, Zavadil však zůstal věrný svým lisovkám. "Trochu mi to klouzalo, ale přizpůsobil jsem se. V nucené pauze jsme se v šatně protahovali se a udržovali v pohybu. Bouřka nás přibrzdila, ale pokračovali jsme v tlaku," zdůraznil Zavadil, který poté otevřel skóre zápasu.

"Věděl jsem, kam budu z trestného kopu střílet. Bylo to velmi blízko brance, přes zeď to nešlo. Věřil jsem si, že když střelu utáhnu, tak skončí v brance," popsal rozhodující okamžik utkání.

Jeho přesnou trefu ocenil i olomoucký brankář Zlámal. "Řekl mi, že i když stál na straně, kam jsem mířil, nestačil ani zareagovat. Udělal možná půlkrok, ale nešlo to chytit," tvrdil spokojený Zavadil.