Soustřeďme se jen na Viktorii, prosí Limberský a spol. fanoušky

Soustřeďme se jen na Viktorii, prosí Limberský a spol. fanoušky

Vyprodané ochozy Doosan Areny a fantastická podpora také na hřištích soupeřů. Takovou vizitku mají během rozehrané sezóny příznivci Viktorie Plzeň. "Našim fanouškům patří za podporu během celé sezony obrovské poděkování, každé utkání je pro nás díky nim obrovským svátkem,“ složil viktoriánům na tribunách poklonu bývalý mládežnický reprezentant Stanislav Tecl, na něhož navázal také brankář Matúš Kozáčik: "Fanoušci nám vytvářejí neuvěřitelnou kulisu, především domácí zápasy ve Štruncových sadech jsou pro nás obrovským zážitkem. Uvědomujeme si to, že plzeňská fotbalová atmosféra je něčím výjimečným a že především díky ní pokračuje naše sportovní pohádka," pronesl slovenský brankář na stránkách fcviktoria.cz.

Pastoor vyhrožuje vyhazovem, spílal sudímu a sepsul Necida

Právě o zachování sportovní kulisy v Doosan Areně prosí příznivce červeno-modrých také David Limberský. "Chtěli bychom fanoušky poprosit, aby se pokusili povznést nad jakákoliv další témata a soustředili se pouze na nás. Všichni společně jsme Viktoria Plzeň – a to je to jediné, co nás zajímá a zajímat bude také do budoucna. Stejně tak jako se my koncentrujeme pouze na výkon v utkání, potřebujeme také naše fanoušky, aby svoji podporu směřovali na pomoc týmu," uvedl na stránkách fcviktoria.cz český reprezentant.

Hanuš už to bude chtít dochytat

Fanoušci Viktorie mají podporu celé kabiny, ta však prosí o jejich maximální koncentraci směrem ke sportovnímu dění. "Nikdy nebudeme fanouškům rozmlouvat jejich názory, ty budeme vždy respektovat. Při samotném utkání však potřebujeme cítit jejich pomoc, která bude směřována především na tým. Není lepší pocit, než když nás vyprodaná Doosan Arena žene za dalšími ligovými body nebo pohárovým úspěchem. Společně s fanoušky jsme jeden tým – a právě v této soudržnosti je naše síla,“ zakončil za kabinu Matúš Kozáčik.

Posloužili fanoušci policii k výcviku?

Slova zástupců hráčů doplňuje za vedení klubu také generální manažer Adolf Šádek: "Jsme zajedno v tom, že nikdy nebudeme mluvit fanouškům do jejich názorů. Pokud bude jakékoliv jejich stanovisko vyjádřeno v rámci slušnosti a především s možnou nadsázkou, budou mít naši plnou podporu. Společným cílem však je, aby atmosféra v Doosan Areně byla především o Viktorce. Tady jsme doma my a soupeř by to měl cítit od první do poslední minuty. Bylo by velkou kaňkou na jinak vynikajícím vztahu klubu a jeho fanoušků, pokud bychom museli řešit další možné disciplinární postihy a tím odvádět pozornost celého klubu od toho jediného důležitého – a tím je úspěch Viktorie," zakončil na klubovém webu západočeský funkcionář.

Damková: Neomluvitelné, Slavia měla kopat penaltu. A Plzeň?