6 možných prvotřídních přestupů mezi anglickou smetánkou

6 možných prvotřídních přestupů mezi anglickou smetánkou

Další ročník Premier League se pomalu chýlí ke konci a pozornost se již brzy přenese zase k přestupovému oknu letošního léta. Elitní kluby v Anglii jistě budou opět vydávat horentní sumy, aby posílili své mančafty. A některé kluby se mohou zaměřit také na hráče svých soupeřů, které by rády získali. Během posledních pár let jsme takovéto přestupy viděli například u Fernanda Torrese, který opustil Liverpool a zamířil do Chelsea. Robin van Persie a juan Mata vyměnili Arsenal a Chelsea za Manchester United. Které podobné transfery by se mohly uskutečnit letos na trhu s hráči? V možnosti je velká řada hráčů, proto jsme si vybrali šest nejzajímavějších.

V Itálii klesají návštěvy. Stále jsou však páté nejvyšší na světě

1. Luke Shaw


18letý obránce si získává čím dál větší počet obdivovatelů, jeho hráčská osobnost v anglické lize neustále roste. V probíhající sezóně hraje klíčovou roli ve svém týmu Southampton. Zdá se, že Shaw má velkou kariéru před sebou a není tedy žádným překvapením, že některé z elitních klubů ve světovém fotbalu o něj projevují zájem. Mnozí očekávají, že největší souboj o tohoto hráče svedou Chelsea a Manchester United, kteří dlouhodobě potřebují levého obránce. Aby ho však Southampton uvolnil, musí být přestup hráče náležitě zpeněžen. Spekuluje se o částce kolem 30 milionů liber.

2. Romelu Lukaku


Zdá se, že všichni kromě José Mourinha si cenu belgického útočníka uvědomují. Šéf Blues ho však zřejmě nechá v létě odejít ze Stamford Bridge. Jedna věc je jistá, a tou je, že Arsene Wenger potřebuje útočníka. To by mohlo být podnětem, proč by se mohl Lukaku přestěhovat na Emirates. Zprávy naznačují, že Arsenal by za něj nemusel zaplatit kolem 40 milionů liber.

[break]
Liverpool, Atlético a Juventus dokazují, že peníze nejsou vše

3. Javier Hernandez


Mexický reprezentační útočník ve službách Manchesteru United se na konci této sezóny nejspíše s šéfem Davidem Moyesem rozloučí. Spekuluje se o velkém zájmu ze strany Tottenhamu a nabídce 15 milionů liber. Právě v Tottenhamu by mohl Hernandez restartovat svou kariéru, neboť je stále osvědčeným střelcem a mohla by dobře zafungovat spolupráce vedle Emmanuela Abebayora.

4. Adam Lallana


Útočně laděný reprezentant Anglie, který momentálně působí v klubu Southampton, prokazuje své dovednosti v motání hlav nejlepších obránců Premier League. Proto je v dlouhodobé pozornosti reprezentačního trenéra Roye Hodgsona. Není také žádným překvapením, že by se Lallana mohl v létě přesunout za lepším. Největším možným kandidátem se jeví Manchester United. Cena za tohoto mladíka se prý pohybuje kolem 15 milionů liber.

[break]
Mít držení míče 86 procent a prohrát? Krok zpět bolí, říká Iniesta

5. Tom Cleverley


Anglický záložník ve službách Manchesteru United se potácí spolu s klubem v nezářné formě, přestože již dříve Sir Alex Ferguson i Roy Hodgson v něj vkládali svou důvěru. Aby se mohla jeho kariéra znovu nadechnout, jeví se jako zajímavým lákadlem přestup do Evertonu za cenu kolem 15 milionů liber.

6. Bacary Sagna


Reprezentanta Francie ve službách Arsenalu zřejmě již budoucnost v tomto klubu nečeká. Smlouva mu prodloužena nebude, proto se jeví jako možná posila pro některý z konkurenčních klubů. Spekuluje se především o Manchesteru City, který by Sagnu získal prakticky zdarma.

Atlético jde s dobou. Jaké technologické prvenství si připsalo?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.