5 důvodů, proč by mohl Manchester United vyhrát za rok titul

5 důvodů, proč by mohl Manchester United vyhrát za rok titul

Tato sezóna byla pro Manchester United jednou z nejhorších. V Lize mistrů prohráli s úřadujícími šampiony z Bayernu Mnichov, a tím tak pohřbili veškeré naděje na účast v LM pro příští rok. V lize se krčí na sedmém místě, což také asi není zrovna podle představ klubu. Nemusí být však pozdě na to, aby v příští sezóně mohl kouč David Moyes spolu s týmem vstát z popela a vyhrát Premier League. Přibližme si pět možných důvodů, proč by tomu tak mohlo být.

6 možných přestupů mezi kluby Premier League

5. Odchod Shinji Kagawy


V létě by měl opustit Old Trafford japonský reprezentační záložník Shinji Kagawa. Fanoušky ne až tolik oblíben, neboť se zdá být prokletým. Většinou, když se objeví na hřišti, skončí tým Davida Moyese poražen. Sečteno a podtrženo – Wayne Rooney a Juan Mata jsou jistě mnohem lepší variantou.

4. Letní posílení na správných místech


Člověk nemusí být ani géniem, aby mu docvaklo, která místa by měl v letním přestupovém okně nahradit. V případě Manchesteru United by se mohlo jednat o pár křídel a středních obránců.

3. Vytvořit z Old Trafford opět nedobytnou pevnost


Pro Red Devils bohužel v této sezóně platí, že jejich pevnost je pevností soupeřů. Obrana nefunguje jak má a představy fanoušků o hře se taky zcela liší. Pokud by se našly adekvátní posily, které by fungovaly na jedničku, mohlo by se domácí sídlo United stát zase postrachem nejednoho klubu Premier League.

2. Sezóna bez Ligy mistů


Nejeden fanoušek jistě zaplakal před obrazovkou notebooků a televizorů při odvetě čtvrt-finále ligy mistrů v Mnichově proti Bayernu. Všechno špatné ale může být nakonec k něčemu dobré. Příklad si může vzít aktuálně zrovna od Liverpoolu, že se vyplatí počkat. Neúčast v Lize mistrů by tak mohlo posílit rozložení sil na příští sezónu. Pokud tedy United nedožene alespoň příčky zajišťující Evropskou ligu.

1.Trenér zocelen peklem


David Moyes si letos prošel peklem. Navázat na úspěchy Sira Alexe Fergusona nebyla snadná meta, která se dá zdolat hned. Nad hlavou současného trenéra se neustále stahují mračna a de facto stále bojuje o svou existenci v klubu. To by ho mohlo zocelit a posílit jeho osobnost v nadcházející sezóně. Moyes přeci nedostal Fergusonovu důvěru nazdařbůh. Zavzpomínejte na jeho závěrečnou řeč, kdy všechny vyzval, aby za novým trenérem stáli v dobrémi ve zlém.

V Itálii klesají návštěvy. Stále jsou však páté nejvyšší na světě

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.