10 týmů Premier League, které vydaly nejvíce peněz na platy

10 týmů Premier League, které vydaly nejvíce peněz na platy

Anglická soutěž patří k nejlepším na světě. Kluby se snaží ulovit ty nejlepší hráče a podle toho se také pohybují jejich mzdy. Na veřejnost se teď dostaly údaje, které rozklíčovaly, kdo vydal na platy svých hvězd v sezóně 2012/2013 nejvíce prostředků.

6 možných přestupů mezi kluby Premier League

Everton: 63 milionů liber


Za málo peněz hodně muziky. Celek z Liverpoolu v posledních letech bojuje v horních patrech Premier League a ukazuje, že k tomu nepotřebuje zdaleka největší rozpočet. Loni skončil na šestém místě ještě pod vedením Davida Moyese, letos klidně může poskočit i o dvě příčky výše.

Fulham: 66,5 milionů liber


Na příkladu Fulhamu se ukazuje, že peníze nejsou vše. Zatímco Everton se s nižším rozpočtem pere o Ligu Mistrů, celek z Londýna má zcela jiné starosti a čtyři kola před koncem okupuje sestupové příčky. Objem mezd ještě výrazně proti loňské sezóně stoupl po lednovém příchodu Mitrogla.

Aston Villa: 71,9 milionů liber


Špatně si nežijí ani fotbalisté Aston Villy. Téměř 72 milionů řadilo celek z Birminghamu na 8. místo. Slušný podíl na tom mělBenteke, kterému byl pominulé povedené sezóně navíc ještě zvýšen plat.

[break] O zápasy MS v Brazílii je zájem. Dvě třetiny jsou vyprodány!

QPR: 78 milionů liber


Ani ohromné hráčské platy nepomohly QPR k záchraně v Premier League. Milionářský klub pod vedením trenéra Redknappa nejvyšší anglickou soutěž neudržel, přestože na mzdy vydal více než finalista Champions League z Dortmundu.

TottenhamHotspur: 96 milionů liber


Jen krůček chyběl loni kohoutům do elitní čtyřky, kterou jim nakonec uzmul velký rival Arsenal Londýn. Konečné páté místo ale odpovídá tomu, kolik celek z metropole vydává na platy svých oveček.

Liverpool: 130 milionů liber


První pětka má před zbytkem pelotonu opravdu velký náskok. Klub z města Beatles je prvním celkem, jenž se přehoupne přes 100 milionů liber ročně, a to opravdu výrazně. Loňské sedmé místo bylo skutečným zklamáním. V létě se klub zbavil dobře placených Reiny a Carolla, aby se uvolnily prostředky pro nový kontrakt Suareze. Ten momentálně vydělá 200 tisíc liber týdně.

[break] 5 důvodů, proč by mohl Manchester United vyhrát za rok titul

Arsenal: 154,5 milionů liber


Čtvrté místo patřilo Arsenalu. Svěřenci trenér Wengera si nežijí špatně zejména díky smlouvě s Emirates. I díky většímu množství prostředků mohl do Londýna dorazit Özil, který objem vynaložených liber ještě rapidně zvýší.

Chelsea: 172,6 milionů liber


Roman Abramovič je zárukou, že mzdy v Blues budou patřit k těm vůbec nejvyšším v celé soutěži. Nejvíce vydělává trojice Hazard, Terry a trápící se Fernando Torres. Jen těmto třem vyplatí v Londýně 550 tisíc liber týdně!

Manchester United: 180,5 milionů liber


Druhý nejvyšší objem mezd stačil k mistrovskému titulu. Sir Alex Fergusontriumfoval před odchodem do fotbalového důchodu a přenechal tým plný hvězd Davidu Moyesovi. Ten dříve pracoval s borci, kteří brali prakticky třikrát méně a job s hvězdami zatím úplně nezvládá.

Manchester City: 233,1 milionů liber


Jediný klub, který se loni s platy přehoupl přes 200 milionů liber, ostatní celky mohou jen závidět. Městský konkurent ztrácí přes 50 milionů liber, pátý Liverpool přes už více jak 100. Ani to nestačilo k mistrovským vavřínům a letos to bude boj do úplného závěru.

V Itálii klesají návštěvy. Stále jsou však páté nejvyšší na světě

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.