Z bundesligy do Opavy? Pospěcha hodně přemlouvají, ale...

Z bundesligy do Opavy? Pospěcha hodně přemlouvají, ale...

Přestože už třetím rokem patří do základní sestavy Mainzu a bývá nejlépe hodnoceným českým fotbalistou v bundeslize, Zdeněk Pospěch po sezoně v Německu skončí. Pětatřicetiletý bývalý reprezentant se prý určitě nenechá přemluvit k podpisu nové smlouvy a vrátí se do České republiky. Momentálně s žádným klubem nejedná, budoucnost chce řešit až v létě.

Pospěch do Mainzupřišel v roce 2011 z Kodaně. Od té doby zasáhl do 88 bundesligových zápasů, v této sezoně odehrál v zahajovací sestavě všech dosavadních 30 utkání. Sedmý celek německé ligy proto touží svou oporu udržet. "Snaží se a dělají všechno pro to, abych zůstal. Já jsem ale stoprocentně rozhodnutý, že skončím," řekl Pospěch.

Přestože mu herní vytížení i vysoké tempo bundesligy dává zabrat, primárním důvodem odchodu je touha vrátit se domů. "Je mi 35 let a mám jiné priority než jenom pořád fotbal. Fyzicky náročné je to v mých letech strašně moc, ale hlavním důvodem byla rodina," potvrdil pravý obránce.

Angažmá v Německu hodnotí jen pozitivně. "Přišel jsem ve 32 letech, což je na bundesligu, dá se říct, pozdě. Ale jsem rád, že jsem tady vůbec mohl hrát," uvedl Pospěch. "V prvním roce jsem si musel trošku zvyknout na ligu a na ten kolotoč. Měli jsme trošku problémy, protože jsme se zachraňovali. Ale ty dvě sezony potom byly super, hráli jsme dobrý fotbal a pohybovali jsme se v klidných vodách," doplnil jednatřicetinásobný reprezentant, který si loni proti Schalke připsal zatím jedinou branku v německé lize.

S Mainzem by na závěr rád vybojoval účast v předkole Evropské ligy. Na momentálně šestý Mönchengladbach tým trenéra Thomase Tuchela ztrácí čtyři kola před koncem dva body. "Poháry reálné jsou a musíme se o ně poprat. Začínáme teď v Dortmundu, který chce být druhý, a potom nás čeká doma Norimberk. Ten se pro změnu zachraňuje a potřebuje každý bod. Takže to nebude nic jednoduchého," uvažoval Pospěch.

Ještě neví, kam povedou jeho příští fotbalové kroky, ale netají se přáním vrátit se do mateřské Opavy, která momentálně vede třetí ligu. "Je to reálné a taková první varianta, ale ještě jsem s nikým nejednal," prozradil Pospěch. Představit si umí i angažmá v některém klubu z nejvyšší české soutěže. "Ale teď o tom ještě neuvažuju. Na to bude čas a začnu o tom přemýšlet až po sezoně," dodal bývalý hráč Ostravy a Sparty Praha.

Přestože si v Mainzu udělal velmi dobré jméno a má tam dveře otevřené, zatím si nedokáže představit, že by se do německého klubu v budoucnu vrátil například jako funkcionář. "Těší mě, že jsou tady lidé spokojení a že jsem odvedl dobrou práci, ale zatím jsem o tom takhle nepřemýšlel. Funkcionář asi pro mě nebude to pravé ořechové," dodal Pospěch.

[img id="41151"]