5 nejméně povedených posil Plzně v její zlaté éře

5 nejméně povedených posil Plzně v její zlaté éře

Plzeň zažívá zlaté časy a má finance na velké přestupy. Jen namátkou lze připomenou Stanislava Tecla či duo z Olomouce Hořava – Pospíšil. Avšak ne všechny transfery se povedly. Tady jsou ty nejméně zdařilé a to se ještě do nejužšího výběru nevlezl například Martin Zeman.

Kat Liberce je v partě, kterou Goldovi jmenoval Křetínský

1.Aleš Neuwirth


V Baníku Ostrava si dlouhovlasého stopera nemohli vynachválit, navíc v Plzni působil jeho dobrý kamarád David Bystroň, a tak se v lednu 2011 stěhoval urostlý fotbalista do západních Čech jako logická náhrada za Jakuba Navrátila mířícího do Turecka. Viktoriáni za něj zaplatili kolem 15 milionů korun.

Ovšem nakonec koupili zajíce v pytli. Pomohl sice výborným výkonem před domácími fanoušky ubránit Spartu, avšak postupně se ze sestavy vytratil a odehrál pouhých 540 minut. Ani hostování v Mladé Boleslavi nepomohlo. Poslední prvoligové utkání si do statistik připsal 8. dubna 2011 proti Jablonci. Plzeň tak jeho šest startů stálo opravdový balík.

[break]
Soustřeďme se jen na Viktorii, prosí Limberský a spol. fanoušky

2.Martin Fillo


Odchovanec Plzně se do mateřského klubu vrátil s norského Vikingu Stavanger ve stejně době, jako přišel Aleš Neuwirth. A v západočeské metropoli si od něj hodně slibovali. Oprávněně, vždyť Fillo měl v té době už tři starty v dresu se lvem na prsou.

Jenže ve Viktorce se ne a ne vejít do základní jedenáctky. Lavička náhradníků mu nevoněla a několikrát na veřejnost problesky zprávy o sporech Filla se strůjcem plzeňského zázraku Vrbou. Nebylo překvapením, že putoval na hostování. Nejprve do Mladé Boleslavi a letos v létě do třetiligového anglického Brentfordu.

[break]
Specialistu na přímé kopy Zavadila ocenil i Zlámal

3.Martin Pospíšil


Martin Pospíšil šel na podzim loňského roku do Plzně s velkými očekáváními. Měl přinést další kreativitu do středu pole. Jenže jeho působení se nakonec smrsklo jen na necelý půlrok a putoval zpět na Hanou.

[break]
Damková: Neomluvitelné, Slavia měla kopat penaltu. A Plzeň?

4.Roman Adamov


Ruského fotbalistu provázela pověst velkého střelce. V roce 2007 se stal spolu s Romanem Pavljučenkem nejlepším střelcem ruské Premier ligy. Prošel kluby jako Šachťar Doněck či Rubin Kazaň, s nímž má i ligový titul.

Do Plzně přišel předloni v létě, jenže až po uzavření soupisek Evropské ligy. V konkurenci Marka Bakoše a drahé posily Stanislava Tecla se prosazoval jen těžko. Za rok stihl šest ligových utkání, ve kterých punc kanonýra nepotvrdil. Trefil se pouze do sítě Dukly a po roce tiše z klubu zmizel.

[break]
Černý si přiznal krutou pravdu, připustí si ji i další slávisté?

5.Radek Šírl


Fotbalista s úžasným životopisem přišel do Plzně bojovat o základní sestavu. Dlouholeté opora ruského velkoklubu Zenitu Petrohrad se po celkem úspěšném angažmá v Mladé Boleslavi chtěla v Plzni ještě jednou podívat do evropských pohárů, ale ukousla si příliš velké sousto. Přes Davida Limberského cesta do sestavy nevedla.

V západočeské metropoli vydržel bývalý reprezentant jen několik týdnů, než zamířil zpět do Boleslavi. Ani v letošním ročníku se do kádru mistrovské Viktorie neprotlačil a zamířil po jedenácti letech opět do Vršovic.