Atlético přijde o svou hvězdu, Costa se dohodl s Chelsea

Atlético přijde o svou hvězdu, Costa se dohodl s Chelsea

Útočník Atlétika Madrid Diego Costa je podle britského tisku dohodnutý s Chelsea na podmínkách smlouvy, kterou by mohl v létě na Stamford Bridge podepsat. Není žádným tajemstvím, že manažer „Blues“ José Mourinho vehementně shání kvalitního forvarda a Costa by jeho podmínky splňoval.

Za Costu by do Madridu mohlo putovat 50 milionů liber a zároveň by se mohlo o další rok prodloužit hostování belgického gólmana Thibauta Courtoise, jenž ve španělské metropoli třetím rokem hostuje právě z Chelsea.

A jaké podmínky jsou pro Costu v Chelsea připravené? Týdenní plat španělského reprezentanta by měl být 185 tisíc liber, plus další bonusy.

Letnímu stěhování napovídá i fakt, že trenér Atlétika Diego Simeone se nechal slyšet, že nemůže stát pětadvacetiletému útočníkovi v cestě za dalším posunem v kariéře a potvrdil, že o jeho služby má eminentní zájem právě Chelsea.

„Rozumíme tomu, že Chelsea má obrovské finanční možnosti,“ poukázal na obrovský rozdíl mezi kluby Simeone. Tomu by zároveň takováto částka velmi pomohla, Atlético totiž není zrovna v ideální finanční kondici a každá peněžní injekce je nyní na stadionu Vicente Calderona ceněna zlatem.

6 možných prvotřídních přestupů mezi anglickou smetánkou

Deset hvězdných letních příchodů do Premier League

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.