Kouč Klokanů: Nectím pravidlo, že vítězná sestava se nemění

Kouč Klokanů: Nectím pravidlo, že vítězná sestava se nemění

Tým Bohemians 1905 chce v páteční předehrávce 25. kola první ligy uspět v Jihlavě a opustit předposlední místo. Pražský nováček by rád navázal na minulou domácí výhru nad Teplicemi, ale osmou Vysočinu na jaře zdobí výtečná forma.

Čekatel na stou ligovou nulu Špit: Čas už se mi krátí

Bohemians minulý pátek zvýšili své šance na záchranu v nejvyšší soutěži, když doma porazili 3:1 Teplice a na čtrnáctou Slavii mají už jen jednobodovou ztrátu. "Situace v tabulce je pro nás mnohem příznivější a jedno vítězství tím dokáže naprosto zamíchat," řekl trenér "Klokanů" Luděk Klusáček.

Vršovický tým z pěti zápasů pod novým koučem nebodoval pouze v Olomouci. Proti Jihlavě navíc Bohemians v první a druhé lize nepoznali hořkost porážky přes sedm let. "Určitě bychom rádi navázali na vydařené utkání s Teplicemi, i když Jihlava je ve výborné formě a bude to těžký duel. Řada výkonů proti Teplicím byla velmi kvalitních, ale já nectím pravidlo, že vítězná sestava se nemění," uvedl Klusáček, který by také rád zlomil sérii sedmi venkovních zápasů bez vítězství.

5 nejméně povedených posil Plzně v její zlaté éře

Jihlava posledních šest kol neprohrála, získala v nich 14 bodů a poskočila do horní poloviny tabulky mimo bezprostřední ohrožení. "Fotbalisté Bohemians se po příchodu kouče Klusáčka herně i výsledkově zlepšili. Stačí připomenout, že z posledních pěti zápasů prohráli pouze s Olomoucí a porazili Liberec a Teplice," upozornil trenér Vysočiny Petr Rada.

"Důležité bude, abychom se vyrovnali s jejich bojovnou a agresivní hrou. Pokud zopakujeme naše poslední výkony, tak bychom měli uspět," doplnil Rada. Spoléhat znovu bude i na bosenského kanonýra Harise Harbu, který dal za posledních šest ligových duelů šest gólů.

Páteční předehrávka Jihlava - Bohemians 1905 začne ve 20:15 v přímém přenosu televizní stanice Fanda. Hlavním rozhodčím bude Pavel Franěk.

Blažkova budoucnost? Hanušovi by vydržel krýt záda ještě rok