Terry zůstane, Romeu chce změnu. Jaké pravidlo porušil Mou?

Terry zůstane, Romeu chce změnu. Jaké pravidlo porušil Mou?

Jak prozradil asistent hlavního trenéra Chelsea Steve Holland, třiatřicetiletý střední obránce John Terry by měl v blízké bodoucnosti podepsat na Stamford Bridge nový kontrakt.

Baleův gól proti Barceloně ocenil i nejrychlejší muž světa Bolt

Bývalý kapitán Albionu sice údajně dostal návrh nové smlouvy, která mu má zaručovat polovinu současné mzdy, ovšem vedení by nakonec se svým odchovancem mohlo najít kompromis.

"John má vynikající sezónu, pokud jde o čísla, máme rekordně nejlepší defenzívu v celé Premier League a on odehrál téměř vše, takže byl hlavní součástí toho všeho. Vím, že John chce zůstat v Chelsea a Chelsea si přeje, aby zůstal John, takže doufejme, že se situace uzavře smírem ve prospěch všech stran už v průběhu několika příštích týdnů. Je to stejná situace jako s Lampardem či Colem, jednáme s hráči, které vzhledem k jejich dlouhodobým službám klubu nejde nazvat průměrnými nebo normálními," vysvětlil Holland.

Ten, kdo by naopak Chelsea opustil rád, je Oriol Romeu, který by si přál trvalý přestup do Valencie, v níž momentálně z Londýna hostuje. Jedním dechem však dvaadvacetiletý španělský záložník připouští, že to nebude záležet na něm, nýbrž na jeho kmenovém klubu.

10 týmů Premier League, které vydaly nejvíce peněz na platy

"Ve Valencii jsem moc šťastný. Poslední, co vím, je to, že Valencia je se mnou spokojena a chtěla by, abych zůstal na Mestalle. Cítím se tu dobře, ale budeme muset počkat až na konec sezóny. Smlouvu mám ještě rok a může se stát cokoliv. Rozhodovat bude Chelsea," přiznal Španěl, jehož přední celek anglické ligy kupoval z Barcelony před třemi lety za 5 milionů eur.

V souvisejících zprávách z tábora "Blues" vyšlo najevo, že José Mourinho, který byl nedávno pokutován osmi tísici liber za protesty vůči sudímu Chrisi Foyovi, ignoruje své mediální závazky vůčči Premier League. List The Daily Mail totiž poukázal, že se "Special One" neukázal na povinné předzápasové tiskové konferenci. Poslal asistenta Hollanda.

Abramovičův tým tedy může očekávat další pokutu za porušení mediální dohody. V této sezóně už se to stalo i dalším londýnským klubům Fulham, Tottenhamu a Arsenalu.

Jaká je průměrná životnost prvoligového trenéra v Evropě?


[img id="44281"][img id="44620"]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.