United čeká tak nepřátelské prostředí, jak jen to bude možné

United čeká tak nepřátelské prostředí, jak jen to bude možné

David Moyes se v neděli poprvé jako trenér Manchesteru United představí na hřišti svého bývalého klubu Evertonu, kde působil jedenáct let. Skotský kouč chce především uspět a udržet šanci na konečné umístění "Rudých ďáblů" v první čtyřce anglické ligy.

10 týmů Premier League, které vydaly nejvíce peněz na platy

"Nedělní utkání není o mně. Byl jsem hrdý, že jsem mohl vést Everton. Mým současným úkolem je však pokusit se udělat dobrý výsledek pro United," řekl Moyes na tiskové konferenci.

Diváci liverpoolského mužstva na stadionu Goodison Park se loni v květnu rozloučili s Moyesem při posledním domácím utkání potleskem ve stoje. "Fanoušci Evertonu byli za mých časů vždycky úžasní. Hodně fandili a pokaždé stáli za týmem," ocenil nástupce legendárního Alexe Fergusona.

Do známého prostředí se vrací v těžké pozici, protože s úřadujícím mistrem zažívá mimořádně nepovedenou sezonu. Přesto nevzdává boj o konečné umístění v první čtyřce Premier League, na které United ztrácejí ze sedmé pozice deset bodů a mají zápas k dobru. "Samozřejmě je to téměř matematicky nemožné, ale dokud šance existuje, pokusíme se o to," upozornil Moyes.

V Evertonu chtějí bývalého kouče přijmout pozitivně. "Projevíme úctu Davidu Moyesovi za to, co tady udělal. Určitě si to za svou ohromnou práci v Evertonu zaslouží, každý fanoušek na něj má skvělé vzpomínky," řekl Moyesův nástupce Roberto Martínez. "Ale přijíždí jako představitel soupeře a tomu musíme udělat tak nepřátelské prostředí, jak jen to bude možné," přidal španělský trenér. Everton bojuje o místo zajišťující start v předkole Ligy mistrů, na čtvrtý Arsenal ztrácí jediný bod.

Moyes už zažil jednu nepříjemnou konfrontaci s bývalými svěřenci, kteří v prosinci na stadionu Old Trafford zvítězili 1:0. Pokud by "Karamelky" znovu uspěli, dosáhnou na první ligový double nad United od sezony 1969/70. "V Goodison Parku je to těžké kdykoli a pro každý tým. Ale jedeme tam se skvělou venkovní sérií (5 výher za sebou), kterou se ještě pokusíme vylepšit," dodal Moyes.

6 možných prvotřídních přestupů mezi anglickou smetánkou

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.