8 největších favoritů na zlato z mistrovství světa

Již méně než 50 dní nás dělí od největšího svátku fotbalu, mistrovství světa, které se uskuteční v Brazílii. Nikdo se jistě nebude přít, že se jedná o svatý grál tohoto sportu. Zraky všech fanoušků se budou upínat do jihoamerické země a dychtivě očekávat, kdo usedne na pomyslný trůn. Každý kout světa bude žít touto událostí, každý kout světa má však jiné představy o svém favoritovi. Papírové celky, kterým je nejvíce nakloněna příležitost pozvednout pohár nad hlavu známe, můžou však překvapit i černí koně a nebo týmy, od kterých by to nikdo nečekal. Právě proto je přeci ten kulatý sport tak krásný. Sestavili jsme žebříček osmi týmů, které jsou největšími kandidáty na celkové vítězství.

8 největších favoritů na zlato z mistrovství světa

Hráčem roku Suárez. Kdo byl nejlepším mladíkem?


8. Uruguay (25:1)


Uruguayci byli nepochybně překvapením v roce 2010 v JAR, kde je ve spanilé jízdě utnuli až Holanďané v semifinále. Třetí místo jim pak ve strhující bitvě připravili Němci. Následující rok vyhráli Copa America. V taktice se mohou opřít o zkušenosti Óscara Tabáreze, který je jedním z nejlepších trenérů na světě. A nelze podceňovat ani jejich útočnou sílu – Luise Suareze a Edinsona Cavaniho.

7. Itálie (25:1)


Azzurri nelze přehlížet ani podceňovat. Důkazem může být i před dvěma lety ME, kde skončili až ve finále. Věčný sběratel excesů a nezkrotitelného temperamentu Mario Balotelli může konečně světu ukázat svůj obrovský talent. Cesare Prandelli má k dispozici zkušené družstvo, jehož srdcem je Andrea Pirlo. Navíc si budou chtít asi napravit chuť po nevydařeném vystoupení na posledním MS. Itálie je velmi těžké skupině spolu s Anglií a Uruguayí.

[break]

Jak se slaví titul v Turecku? Kadlec už o tom ví své


6. Francie (22:1)


Nelze je podceňovat, přestože ne ME před dvěma lety vypadli hned ve čtvrtfinále. V jejich týmu se nachází hvězdy typu Franck Ribery, Paul Pogba, Karim Benzema a Antoine Griezmann. To jsou hlavní předpoklady, proč by francouzská reprezentace mohla zaútočit na samotný vrchol.

5. Belgie (14:1)


Není pochyby o tom, že v této malé evropské zemi se sešla zlatá generace hráčů, která své předpoklady potvrdila již v kvalifikaci. Směs mladí a zkušeností dává Belgičanům předpoklady, že by mohli v Brazílii zabodovat. Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois a další jsou pilíři svých klubů. Naposled se na MS objevili v roce 2002, chtějí světu dokázat, že se tam nedostali po takové době náhodou. Navíc jejich skupina H je více než hratelná.

[break]

Guardiola: Nedokážu si představit, že sem Real přijede jen bránit výsledek


4. Španělsko (7:1)


Žádný evropský národ ještě nikdy nevyhrál MS na půdě Jižní Ameriky, může to dokázat letos právě Španělsko? Vicente del Bosque dovedl svůj tým k zisku titulu posledního MS v JAR a dvou posledních titulů ME. Přesto zlatá španělská generace již odrůstá, někteří hráči jsou v poslední době v úpadku formy. Jsou Xavi a Xabi Alonso stále schopní ovládat hru proti nejlepších záložníkům světa?

3. Německo (5:1)


Joachim Low a jeho svěřenci si jistě brousí zoubky na titul. Nelze jim upřít ambice, dravost a nespornou kvalitu ve všech řadách sestavy. Ne nadarmo nyní německý klub Bayern Mnichov vládné Evropě. Křest ohněm pocítí již ve skupině, kde narazí na Ronaldovo Portugalsko, silnou africkou Ghanu a nevyzpytatelné USA.

[break]

Xavi: Byl to nejtěžší zápas, jaký jsem kdy hrál. Tělo vůbec neposlouchalo


2. Argentina (9:2)


Mají to, co by kamenem dohodili přes hranice. Argentinští fanoušci již dychtivě očekávají nějaký velký úspěch své reprezentace. Uvidíme, jak se Lionel Messi a jeho spoluhráči poperou s takovýmto tlakem a výzvou. Pokud však uspějí, povstane na fotbalovém Olympu po boku svého krajana, Diega Maradony.

1. Brazílie (14:5)


Největší kandidáti na zisk trofeje. Vždyť kanárci jsou držiteli již pěti titulu MS a navíc jsou doma. Země, která je naprosto oddaná fotbalu hostí tento šampionát a pro místní reprezentaci je to obrovskou výzvou. A kdopak loni v létě vyhrál Konfederační pohár? No přeci banda kolem hvězdy Neymara.

Breznaník: Sparta má velké ambice, stejně jako já