Obrat a postup do finále? Cítíme, že na to máme, říká Jílek

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Pravá ruka Vítězslava Lavičky Václav Jílek věří, že si sparťanští hráči dokáží eurofii a nadšení z ligy přenést také do pohárů. Budou to potřebovat - na Letné je totiž proti Baumitu čeká dohánění dvoubrankového manka. Jak prozradil na webu sparta.cz asistent lídra Gambrinus ligy, stále ještě u toho nebude jak obránce Costa, tak brankář Čech...

Obrat a postup do finále? Cítíme, že na to máme, říká Jílek
Breznaník: Sparta má velké ambice, stejně jako já

Sparta má před sebou pár posledních utkání v sezóně. Pozorujete už na hráčích únavu po náročném ročníku?

Vůbec ne. Je to dané tím, že jsme už hodně blízko ligovému titulu, teď všichni cítí euforii, která všechno přebíjí a dodává nám sílu. A to nadšení z ligy budeme chtít ve středu přenést i do poháru.

Je třeba hráče před semifinálovou odvetou nějak zvlášť motivovat?

Spíše je to o apelu na důležitost toho zápasu, protože v sezoně máme cíle dva. A tak k tomu i mužstvo přistupuje. Naše výchozí pozice samozřejmě není ideální, musíme doma dát dvě branky a žádnou neinkasovat. Ale cítíme, že na to máme. První zápas nám ukázal směr, jakým se podle nás bude Jablonec ubírat i v tomto utkání, a já věřím, že máme na to to zvládnout.

V lize jsme doma ještě neztratili ani bod a hned šesti soupeřům jsme dokázali vstřelit 4 branky. Budete na to spoléhat i ve středu?

Rozhodně se v domácím prostředí cítíme lépe, asi jako každé mužstvo. A bude to ještě lepší, když nás podpoří důstojná divácká kulisa. Především ale půjde o náš způsob hry a o to, jak si bude každý na hřišti plnit své povinnosti, které nám například v Jablonci místy nevycházely.

Jaký herní projev od Jablonce čekáte?

V posledních zápasech se Jablonec doma i venku prezentuje aktivní hrou, která i proti nám, zejména v prvním poločase, fungovala. Takže čekáme, že si aktivitu zachová i v odvetě. Samozřejmě, Jablonec v poslední době prokazuje zlepšené výkony, což je varováním samo o sobě. Soustředit se na konkrétní hráče si dávat nebudeme. Jablonec totiž spoléhá na rychlé protiútoky, a pokud po nich vyplave Kopic, Hubník, nebo Čížek, to už je otázka dané situace. Právě na rychlé protiútoky se ale musíme zaměřit.

Hübschman? Jablonecká budoucnost není nereálná...