Finále poháru si proti Spartě zahraje Plzeň

Viktoria Plzeň se ve finále Poháru České pošty střetne se Spartou Praha. V odvetě semifinále v Brně remizovala s domácí Zbrojovkou 0:0, což Viktorii po vítězství 2:0 v prvním zápase stačilo k postupu. Finále se uskuteční 17. května v Edenu.

Brňané byli po většinu zápasu aktivnější, střelecky se však navzdory převaze neprosadili. Plzeň se dostala do finále pošesté. Zbrojovka už počtvrté vypadla v semifinále a prodloužila neúspěšnou sérii na svém hřišti s Plzní, kterou doma už v osmi zápasech neporazila.

Brňané se snažili v úvodních dvaceti minutách ofenzivní hrou umazat dvoubrankové manko z úvodního duelu. Trenér Kotal nechal jen na lavičce útočníka Kroupu a na hrot postavil spíše středopolaře Paška se Skalákem. Z územní převahy však domácí fotbalisté mnoho nevytěžili. Nedokázali se kombinačně prosadit přes dobře bránící plzeňské zadáky do vyloženější střelecké příležitosti. Vážněji zahrozil pouze Šisler, jehož střelu z dálky stačil brankář Kozáčik vytlačit na roh.

Po dvaceti minutách převzala režii hry Plzeň. Ve 21. minutě po Teclově akci trefil Ďuriš přízemní střelou tyčku. V otevřené partii prověřil brankáře Viktorie ještě Zavadil tvrdou střelou z trestného kopu. V závěru poločasu dostala Plzeň soupeře pod tlak, z několika slibných pozic měl nejblíže ke gólu Procházka, jehož hlavička po rohovém kopu se otřela o tyč.

Také ve druhém poločase byla na Brnu znát snaha o útočnou hru, Plzeň spoléhala pouze na rychlé protiútoky. V 57. minutě z trestného kopu trefil Kovařík břevno brněnské branky. V závěrečné půlhodině se na hrotu domácího útoku objevili střídající Kroupa se Šumberou, ale i když měla Zbrojovka výraznou převahu, v koncovce se neprosadila. Pět minut před koncem měl největší šanci zápasu Kroupa, který obešel i Kozáčika, v pádu už ale nestačil usměrnit míč do sítě.

Semifinále Poháru České pošty - odveta:

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Bílek - Filípek, Kotík. ŽK: Zavadil, Šisler (oba Brno). Diváci: 3286. První zápas: 0:2, postoupila Plzeň.

Brno: Hladký - P. Buchta, Schuster, Pernica, Keresteš - Janotka (76. Hyčka), Šisler, Zavadil, Fischer - Pašek (62. Kroupa), Skalák (62. Šumbera). Trenér: Kotal.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (90. Končal), Ďuriš (78. Horváth), Kovařík - Tecl (67. Wágner). Trenér: Uhrin ml.