Vácha: Stojí tam 16 frajerů ve vestách a čekají, až doběhnu pro světlici já

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Hráči Sparty chtěli v Teplicích oslavit mistrovský titul, místo toho ale na Stínadlech prohráli 1:3 a navíc museli řešit chování chuligánů na tribunách. Kvůli příznivcům letenského celku byl totiž sobotní zápas pro vulgární skandování na deset minut přerušen a v závěru kvůli dýmovnici hozené na hřiště dokonce ukončen ještě před vypršením řádné hrací doby.

Vácha: Stojí tam 16 frajerů ve vestách a čekají, až doběhnu pro světlici já
Tvrdá kritika Kroba: Sparta si nemusí pomáhat třemi hráči navíc

"Mrzí nás to, protože tohle se nemá dělat. Přerušení nás vyvedlo z tempa a koncentrace," řekl záložník Lukáš Vácha. "Ale já nejsem ten člověk, kdo by to měl řešit. Také bychom se měli zamyslet nad tím, že před naším kotlem stojí šestnáct frajerů ve vestách a všichni čekají, až doběhnu pro světlici já. Od čeho tady jsou?" dodal.

"Nechci se na to vymlouvat, ale samozřejmě není příjemné nastupovat našestkrát na hřiště," přidal záložník Sparty Bořek Dočkal. "Radši bychom zápas odehráli jako obvykle bez přerušení, ale nemělo to přímou souvislost s naší porážkou. Pořád je to jen o koncentraci na zápas," uvedl.

Kvůli chuligánům se krátce nehrálo hned v úvodu, kdy na hřiště hodili dvě světlice. Poprvé pauza trvala pár sekund, podruhé už šlo asi o dvě minuty a fanoušky musel pomocí mikrofonu uklidnit hostující kapitán David Lafata. "Můžete je poprosit a pak už je na nich, jak se zachovají. Víc jsme udělat nemohli, možná kdybychom vedli, asi by situace byla klidnější, ale to se bohužel nepovedlo," řekl Dočkal.

Lavička: Když vedle mě dopadla dýmovnice, dobře mi nebylo

Lafatova slova nezabrala, protože krátce poté začali příznivci Sparty vulgárně urážet předsedu FAČR Miroslava Peltu. Rozhodčí Pavel Královec utkání přerušil a na deset minut poslal hráče do kabin. "Některé věci neovlivníme. Můžeme za nimi chodit a neustále jim říkat: Prosím, nedělejte to. Ale oni si stejně udělají, co chtějí. Takže my jim říkáme, jak se mají chovat a oni nám za se říkají, jak máme hrát," uvedl Vácha.

K poslednímu incidentu došlo v závěru, kdy z hostujícího kotle přilétla na trávník dýmovnice a sudí zápas ukončil ještě před 90. minutou. Hráči prý do poslední chvíle nevěděli, jestli Královec utkání jen přerušil, nebo předčasně ukončil. "Nevím, jak se domluvili. Ale protože se už blížil konec, tak to asi ukončil," řekl Dočkal. "Ani nevím, kdo nese zodpovědnost pro případ, kdyby se zápas kontumoval. Jestli my, protože to jsou naši fanoušci, nebo pořadatelská služba," dodal Vácha.

Sparta téměř po roce prohrála v lize, nestačila na Teplice