Magera: Jarolím přinesl do mužstva řád

Když v zimě kouč Karel Jarolím převzal hráče Mladé Boleslavi na pátém místě tabulky, vytyčil si, že by s nimi na jaře rád prošel do pohárů. Středočeši splnili cíl dříve, než sami čekali, už po 27. kole a vítězství 1:0 nad Bohemians 1905 mají jistotu předkola Evropské ligy. Jsou za to rádi, ale ještě chtějí vybojovat třetí příčku, k němuž potřebují bez ohledu na ostatní výsledky uhrát ještě bod.

Magera: Jarolím přinesl do mužstva řád
Vácha: Stojí tam 16 frajerů ve vestách a čekají, až doběhnu pro světlici já

"Ten cíl, co jsme si dali, že budeme chtít hrát poháry, jsme dodrželi," řekl novinářům autor vítězné branky proti Bohemians Lukáš Magera. "Ale pořád chceme skončit na třetím místě, na tom se nic nemění. K tomu, abychom třetí místo měli, nám stačí ještě bod. Takže jsme rádi za Evropskou ligu, ale ještě máme tři kola," doplnil.

Kouč Jarolím připustil, že tak brzkou jistotu předkola Evropské ligy nečekal. "Myslel jsem si, že to bude napínavější až do posledního kola. Věřím, že tu třetí příčku se nám podaří obhájit," uvedl Jarolím, který si v minulosti zahrál s úspěchem poháry s pražskou Slavií.

Jistota Evropské ligy mu udělala radost i vzhledem k náročnému losu, který Boleslav v posledních třech kolech má. "Jedeme do Plzně, čeká nás doma Sparta a končíme v Příbrami, což není lehké vylosování. Takže jsem rád. Dá se říct, že ten závěr může odehrát v relativním klidu," podotkl.

Klíč k úspěchu viděl především v tom, že se Boleslav vyvarovala větších výsledkových výkyvů. "Až na dva zápasy v Olomouci a Brně, kde jsme přišli o vítězství v závěru a ztratili čtyři body, jsme byli schopni pravidelně vyhrávat, hlavně v domácím prostředí," uvedl kouč.

"Podařilo se nám vyhrát v Teplicích, v klíčovém zápase v Liberci jsme remizovali 2:2, i když jsme prohrávali o dva góly. To byly zápasy o šest bodů a možná jsme bezprostředním soupeřům vzali vítr z plachet," mínil.

Nejbližší soupeře také na jaře potkal výpadek formy, především Teplice a pražskou Duklu. "Soupeři nehráli v takové pohodě, hlavně Teplice tak jako na podzim. Díky tomu se nám podařilo utrhnout," konstatoval Jarolím.

Právě trenérův přínos považuje za velmi důležitý Magera. "Určitě přinesl do mužstva řád. Něco dokázal, máme k němu velký respekt. To mužstvu pomohlo a začalo šlapat," mínil Magera.

"Mužstvo si v poslední době sedlo, hráli jsme jako tým. Důležité je, že šatna drží při sobě. Díky tomu mužstvo šlapalo a dařilo se nám získávat body," dodal Magera.

Boleslav si zajistila účast v pohárech, Brno padlo vlastním gólem