Budoucí naděje Primera División, které se vyplatí sledovat

Rozehraná sezóna španělské ligy se blíží pomalu ke konci, přesto stále nevíme jejího vítěze. Před sezónou se hojně spekulovalo, že si to o titul rozdají odvěcí rivalové Real Madrid a Barcelona. Co dělá tuto hru však nepředvídatelnou a nádhernou je fakt, že Atlético Madrid se mezi ně vmísilo, dokonce je lehce před nimi. Poslední kola rozhodnou, kdo nakonec převáží misku vah na svou stranu. La Liga je plná hvězd, špičkových hráčů, o kterých se mluví téměř každý den, přibližme si však nové tváře, které se vyplatí sledovat i do budoucna, neboť mají co nabídnout.

Budoucí naděje Primera División, které se vyplatí sledovat

10 nejlepších atmosfér na evropských stadionech?


10. Munir El Haddadi (Barcelona)


Naděje španělského fotbalu, o které ještě uslyšíme. 18letý útočník marického původu budí zájem celé Evropy. Na začátku roku 2014 byl spojován s odchodem do Arsenalu, PSG nebo Bayernu Mnichov. Arsene Wenger ho nazval „dalším Cescem Fabregasem. On však prodloužil smlouvu v rezervě Barcelony do roku 2017 za 12 milionů eur, pokud by přestoupil do prvního týmu, zvýšila by se cena na 35 milionů eur. Blýskl se hlavně ve finále U19 proti Benfice, kdy bez milosti z půlící čáry skóroval. Čeká ho velká budoucnost nejen na klubové úrovni.

9. Oliver Torres (Atlético Madrid)


Ve třinácti letech si ho vzala do výchovy akademie Atlética a udělala z něj nemalý talent. V současné době je na hostování ve Villarrealu. Nedostává zatím tolik prostoru v poli, přesto není pochyb o jeho dovednostech. V prvním zápase za Atlético skóroval už po 12 sekundách hry a rozvířil kolem sebe velký humbuk. Diego Simeone ví, že musí být trpělivý a počkat ještě, než jeho klenot řádně uzraje, přesto již dnes je radost prohledět na jeho průniky a práci s míčem i ve vypjatých situacích.

[break]

8 světoznámých tváří, jichž by se v létě mohly velkokluby zbavit


8. Kim Young-Gyu (Almería)


Tento jihokorejský talent by mohl svému klubu velmi pomoci udržet se v elitní španělské soutěži. Svou velkou roli bude nepochybně hrát již příští sezónu. Mládežnickou kariéru započal v Realu Madrid, kde se však příliš neprosadil a proto se přestěhoval do Almeríe přes Palencii. Jeho obrovskou výhodou je, že může zastat místo kdekoliv na levé straně hřiště. Svůj debut si odbyl na začátku sezóny proti Villarrealu. 19letý nadějný Korejec zatím působí v B týmu, ale nikde není napsáno, že by už příští sezónu posloužil k vyšším účelům u A týmu.

7. Pol Ballesté López (Málaga)


Tento 17letý brankář se rozhodl opustit majestátnou Barcelonu a připojil se do týmu Málagy. Je jasné, že není ochoten čekat na seniorský fotbal jen z tak nazdařbůh, ale chce se vypracovat v elitního ochránce svatyně. Má neuvěřitelné reflexy a hbitost. Často je přirovnáván k Dadidu de Geovi a ve své věkové kategorii zcela jistě patří k nejlepším brankářům. Aby svůj talent mohl naplno projevit, musí pravidelně nastupovat v zápasech La Ligy v nadcházející sezóně.

[break]

Není pro nás snadné koupit hráče ani za 15 milionů eur, smutní mistr Itálie


6. José Rodríguez Martínez (Real Madrid)


Rodák z Valencie hrál v mládí za tři kluby než ve 14 letech nastoupil do Realu Madrid. O tři roky později debutoval Realu Madrid Castilla v Segunda División. V roce 2012 ho José Mourinho povolal do A týmu, především pro španělský pohár Copa del Rey. A nevyšel z něj ani tak na prázdno, neboť proti CD Alcoyano se parádně trefil. Zanechal dobrý dojem a Ancelotti mu zřejmě věnuje svou pozornost a důvěru i v nadcházející sezóně. 19letý Rodríguez čeká příliš dlouho na svou příležitost a příští rok by mohl být rozhodujícím v jeho vývoji.

5. Elohor Godswill (Barcelona)


18letý Godswill představuje vysoce výkonného moderního obránce, který o svém talentu dává často vědět. Spekuluje se, že pokud by Martin Montoya v létě odešel z katalánského klubu, mohl by být tento nigerijský reprezentant vhodný do páru s Dani Alvesem.

[break]

Rodgers: Chtěli jsme hrát fotbal jak z komiksu


4. Sergi Samper (Barcelona)


Pro každého fotbalistu z Katalánska je čest hrát za Barcelonu, proto se není čemu divit, když se do jejich mládežnických řad dostal v roce 2001 i tento místní talent. 17. Srpna loňského roku si odbyl svou premiéru i za B tým a letos už se spekuluje o jeho odchodu do Arsenalu. Pokud se rozhodne zůstat na Camp Nou, měl by jistě dostat více prostoru pro rozvoj svých schopností. Jeho ladné držení míče a taktika jsou vynikající. Mohl by do budoucna být dobrou posilou do záložních řad.

3. José María Giminéz (Atlético)


V září loňského roku se upsal madridskému klubu za částku 1 milion eur. Od té doby se objevuje více i v reprezentaci Uruguaye. Možná více, jak v Atléticu, což je asi škoda. Střední obránce by mohl závěr sezóny korunovat účastí ve finále Ligy mistrů, po tom ho čeká také návštěva Brazílie se svým národním týmem. Na to, že mu je teprve 19 let, to není vůbec špatnou vizitkou. K jeho škodě však i Diego Godin a Miranda byli tuto sezónu vynikající, tudíž nedostal tolik prostoru. Diego Simeone s ním však jistě počítá do budoucna.

[break]

Velký letní třesk na Stamford Bridge?


2. Jean Marie Dongou (Barcelona)


Je možná poněkud velkým překvapením, že tento útočník ve službách Barcelony nehrál výraznější roli v této sezóně, neboť Katalánci kvalitní hráče vepředu potřebují jako sůl. Ve svých 19 letech je sice malého vzrůstu ale silný na míči a disponuje vynikající technikou. Prosadil se v poháru Copa del Rey proti FC Cartagena. Často je srovnáván se Samuelem Eto´ou. Kamerunský mladík má budoucnost stále před sebou.

1. Javier Manquillo (Atlético)


Rodák z Madridu zapustil své mládežnické kořeny v rodném městě, konkrétně v Atléticu. Jeho talent by vyplul na povrch již dříve, bohužel ho zbrzdila zraněná záda. Toto zranění utrpěl po děsivé srážce s Cristianem Ronaldem. Už je však v pořádku a chce prokázat svůj potenciál. Atletico s ním prodloužilo smlouvu až do roku 2018.

Bude to dlouhé léto, vyjádřil se po dotazu na posily Mourinho