Šimůnek opustí Kaiserslautern. Kam povedou jeho kroky?

Šimůnek opustí Kaiserslautern. Kam povedou jeho kroky?

Sedmadvacetiletý obránce Jan Šimůnek, jenž má na svém kontě stříbro z mistrovství světa do dvaceti let z roku 2007, bude po čtyřech sezónách opět měnit trikot a u našich západních sousedů si vyzkouší již třetí klub.

Předběžný výběr Německa? Gómez chybí, Klose či Khedira ne

V aktuálně druholigovém Kaiserslauternu mu totiž za pár týdnů vyprší kontrakt a pražský rodák tak využije toho, že je volným hráčem a z téměř padesátitisícového stadionu Fritze Walter se přesune ke konkurenci. Jeho příštím zaměstnavatelem se stane taktéž druholigová Bochum, jež se v letošním roce těsně zachránila. V příštím ročníku by však chtěli na stadionu Rewirpower hrát výše...

"Honza představuje všechno, co má má mít správný vůdce. Kvality má jak fotbalové, tak atletické a díky své profesionalitě nás může v budoucnosti posunout dopředu. Během jednání nás navíc přesvědčil i o svém dobrém charakteru a osobnosti," liboval si německými médii citovaný sportovní ředitel Bochumi Christian Hochstätter.

Informace o probíhajícím MS v hokeji naleznete zde

Šimůnek, jenž nastoupil v aktuálním ročníku do osmnácti ligových duelů "rudých ďáblů" s bilancí jednoho gólu a čtyř žlutých karet, se pohybuje v zahraničí od svých dvaceti let, kdy přestoupil ze Sparty do Wolfsburgu za 850 tisíc eur. V sezóně 2008/2008 byl u toho, když se "Vlci" na čele se střelci Džekem a Grafitem radovali z bundesligového titulu. Tehdy tým vedl nynější kouč Fulhamu Felix Magath.

10 nejlepších atmosfér na evropských stadionech?

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.