Hearts porazili Falkirk, Skácel dal 14. gól

Hearts porazili Falkirk, Skácel dal 14. gól

Rudolf Skácel vstřelil ve skotské lize svůj čtrnáctý gól v sezoně a v přispěl tak spolu s českým spoluhráčem Michalem Pospíšilem k vítězství Hearts 5:0 nad Falkirkem, který hrál od 22. minuty v deseti. Hearts jsou v tabulce druzí čtyři body za Celtikem.

Jednou brankou se na výhře podílel i střídající český útočník Michal Pospíšil, jenž se tento týden nechal slyšet, že po zranění opět hodlá bojovat o místo v základní sestavě.

Skácel se v tabulce střelců přiblížil k vedoucímu Krisi Boydovi na rozdíl jediného gólu. Útočník Kilmarnocku, jenž tento týden ohlásil brzký přestup do Glasgow Rangers, v pondělí svou bilanci 15 ligových branek nerozšířil. Vedení Kilmarnocku ho už vyřadilo z týmu a k duelu s Dundee United ho nenominovalo. Kilmarnock přesto vyhrál 2:1.

Vedení v tabulce potvrdil Celtic. V utkání s Livingstonem, které začalo kvůli výpadku proudu ve východní části Glasgow se zpožděním, vyhrál 2:1 a před Hearts má stále náskok čtyř bodů. Obhájci titulu Rangers opět ztratili body po remíze 3:3 na hřišti Dunfermline a klesli na pátou příčku za Kilmarnock.

Výsledky 20. kola:

Dunfermline - Glasgow Rangers 3:3
Hearts - Falkirk 5:0
Inverness - Hibernian 2:0
Kilmarnock - Dundee United 2:1,
Motherwell - Aberdeen 3:1
Celtic Glasgow - Livingston 2:1

[ 26.1ě.2005 - eFotbal/ČTK Foto: MARSfoto ]