Wenger: UEFA měla PSG a Citizens vyřadit z Ligy mistrů

Wenger: UEFA měla PSG a Citizens vyřadit z Ligy mistrů

Francouzský trenér Arsenalu si nebral servítky u velmi horkého tématu okolo finanční play Manchesteru City a PSG, které několik posledních dní plní stránky fotbalových stránek. Právě oba zmiňované kluby porušily tyto pravidla a hrozí jim trest od UEFA. Zatímco PSG se s penalizací smířilo, Angličané se rozhodli odvolat.

Mourinho volá Courtoise domů. Je pozice Čecha v ohrožení?


Strašák na kluby ve vlastnictví bohatých mocipánů nezafungoval na jedničku. Měl bránit nekonkurenceschopným týmům, aby neskoupily nejlepší hráče světa a nemohly být nepřemožitelní. Vliv a peníze však přetavily tento strop v neškodného panáka, kterého se nebojí kluby v moci arabských šejků překročit. Prezident UEFA Michael Platiny nedávno přiznal, že trestat vyloučením z poháru nebude. To nenechalo klidným trenéra Arsenalu Arséna Wengera.

A to to letos z počátku vypodalo, že UEFA udělí i pěkně tvrdé tresty. Z Ligy mistrů a Evropské ligy vyšetřovala dokonce 76 celků. Jako nejvyšší trest mohlo být vyřazení z pohárové Evropy, to se ale nekoná. "Jestli očekáváte krev a slzy, budete zklamaní. Budou tam tvrdé záležitosti, ale ne vyloučení z evropských pohárů," prohlásil Platini v rozhovoru pro deník Le Parisien.

8 možných klubů, kam by mohl putovat Suárez


Jedním z dlouhodobých bojovníků za spravedlivější finanční předpisy je i trenér Arsenalu Wenger. Ten vede dlouhodobě kampaň a je zastáncem názoru, že by UEFA měla být v tomto ohledu radikálnější a nepolevovat v trestání klubů. „Existují pravidla, která se musí respektovat. Pokud s nimi někdo nesouhlasí, musí být potrestán," rýpl si Wenger do rivalů z Manchesteru, ale i do PSG a dalších klubů.

„Ten trest je nesmírně sofistikovaný. Měl by se zjednodušit, aby to mělo nějaký význam. Prostě buď pravidla akceptujete a budete hrát danou soutěž, anebo nebudete. Jenže UEFA nechce tyhle týmy vyřazovat z Ligy mistrů," pronesl francouzský manažer.

Wenger zároveň projevil znepokojení, že finanční fair play spousta lidí ani nerozumí. „Vypadá to hrozně moc složitě. Když se zeptám sta lidí, těžko mi to někdo vysvětlí. Objasnit, jak to celé funguje, je obtížné. Pravidla by měla být jasná všem."

Arsenal chce znovu ulovit Van Persieho