Pavelka: Spousta lidí nás po Znojmu odepsala, je to pro nás zadostiučinění

Záložníka Davida Pavelku těší, že Liberce odčinil předešlý debakl 1:4 se Znojmem a díky sobotní výhře 2:1 nad Teplicemi poskočil na čtvrté místo ligové tabulky, které zajišťuje účast v předkole Evropské ligy. Je mu ale jasné, že Slovan ještě nemá vyhráno. Případným postupem do pohárů chtějí hráči podpořit vedení, které v posledních měsících řeší, jaká bude další budoucnost klubu.

Pavelka: Spousta lidí nás po Znojmu odepsala, je to pro nás zadostiučinění

Vachoušek: Zbývají dvě kola, o poháry se budeme rvát až do konce


"Ještě jsou před námi dva velké kroky. Bude to ještě hrozně těžké. Spousta lidí nás po Znojmu odepsala, je to pro nás takové zadostiučinění. Na Duklu pojedeme v lepším rozpoložení," řekl po zápase s Teplicemi novinářům Pavelka.

K výhře 2:1 pomohl prvním gólem, když ve 22. minutě střelou z úhlu trefil horní roh teplické branky. "Určitě jeden z nejhezčích gólů, co jsem v lize dal. Byla tam trošku teč někoho, ale i tak to zapadlo hezky pod břevno," pochvaloval si Pavelka, který skóroval ve druhém duelu po sobě.

Před týdnem v Brně, kde hraje domácí zápasy Znojmo, to na rozdíl od sobotního duelu k bodům nestačilo. "Nevím, jestli to v zápasech venku podceníme, zvlášť se soupeři z nižších příček. Naopak zápasy s celky zepředu nás vždy vyhecují, hraje se úplně jinak. Problém asi je v našich hlavách," přemítal Pavelka nad rozdílnými výkony doma a venku.

Hráčům podle něj pomohlo, že jim v týdnu trenér David Vavruška dodával sebevědomí. "U trenéra je dobré, že nám dá druhý den volno. Vyspí se z toho a pak už si to rozebereme v klidu," usmál se. "Každého si vzal stranou, aby nás před ostatními ještě víc neshodil. Rozebrali jsme to vždy mezi čtyřma očima, to je super," dodal Pavelka.

Liberec v posledních dvou kolech čekají zápasy na Dukle a doma s Olomoucí a Pavelka věří, že případný postup do Evropské ligy by byl dobrým signálem pro vedení, které shání finančního partnera a řeší další směřování klubu.

"Nezáleží jen na vedení, také my je nějak musíme podpořit, pomoci výsledky, aby měli nějakou motivaci do práce," uvedl Pavelka.

Nejistou budoucností klubu se se spoluhráči nestresují. "Potýkáme se s tím už delší dobu. Rozebíráme to, ale snažíme se dělat si z toho spíš srandu, protože kdybychom tomu nějak podlehli, byla by to cesta do pekel. Teď to necháváme vedení, aby to nějak zkonsolidovalo a my bychom byli připraveni na další sezonu," dodal dvaadvacetiletý Pavelka.

Hroššo: Jsem matlák, ale teď už je to sranda