Fiorentina má jistotu Evropské ligy, Milánu se postup vzdálil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fiorentina si v italské lize po výhře 1:0 na hřišti Livorna zajistila postup do hlavní fáze Evropské ligy, jejich soupeř naopak sestupuje. AC Milán se po prohře 1:2 v Bergamu Evropská liga vzdálila, naději mu nicméně udržela remíza FC Turín s Parmou 1:1. Rossoneri budou muset k postupu v příštím kole zdolat Sassuolo a čekat na zaváhání soupeřů, jinak jim hrozí, že poprvé od sezony 1998/99 do evropských pohárových soutěží nezasáhnou.

TOP 20 nejbohatších klubů v Evropě

Druhou účast v Evropské lize za sebou zajistil Fiorentině, letošnímu osmifinalistovi této soutěže, jedenáctou brankou sezony Kolumbijec Juan Cuadrado, jenž se v lize trefil v posledních třech zápasech počtvrté. O druhém nejlepším střelci "Fialek" se v posledních dnech hovořilo v souvislosti s možným přestupem do Barcelony, která už prý s italským klubem o příchodu šestadvacetiletého záložníka jedná.

Livorno má po prohře s Fiorentinou zároveň jistý sestup do druhé ligy. V záchranářském duelu totiž Catania zvítězila na hřišti Boloně 2:1 a na předposledním místě má stejně jako její dnešní soupeř na Livorno kolo před koncem náskok čtyř bodů. Jaroslav Plašil odehrál v dresu vítězných hostů závěrečných 34 minut.

AC Milán na hřišti jedenáctého týmu tabulky vedl, když si míč do vlastní branky skluzem srazil obránce Atalanty Gianpaolo Bellini. Čtvrt hodiny poté ale domácí vyrovnali z pokutového kopu zásluhou nejlepšího klubového střelce Germána Denise, jenž si připsal třináctou trefu v sezoně.

Milánské pak o všechny body připravil v šesté minutě nastavení dalekonosnou střelou střídající Franco Brienza, který skóroval v tomto ročníku poprvé. Zařídil tak Bergamu první výhru po pěti bodových ztrátách.

Mistrovský Juventus zdolal ve šlágru kola druhý AS Řím na jeho půdě 1:0. Výhru mu zařídil ve čtvrté minutě nastavení Osvaldo. Turínský klub tak dokázal ve vzájemném duelu i podruhé v sezoně uspět, první zápas na hřišti Juventusu skončil v lednu 3:0. Kolo před koncem soutěže se tak náskok "Staré dámy" v čele tabulky zvýšil na čtrnáct bodů.

Italská liga - 37. kolo:

Bergamo - AC Milán 2:1 (67. Denis z pen., 90.+6 Brienza - 51. vlastní Bellini)
Boloňa - Catania 1:2 (79. Morleo - 22. Monzón, 84. Bergessio)
Cagliari - Chievo 0:1 (72. Dainelli)
FC Turín - Parma 1:1 (42. Immobile - 71. Cassano)
Livorno - Fiorentina 0:1 (57. Cuadrado)
Sampdoria Janov - Neapol 2:5 (30. Éder, 88. Wszolek - 19. Zapata, 27. Insigne, 32. Callejón, 47. Hamšík 61. vlastní Mustafi)
Sassuolo - FC Janov 4:2 (16. a 89. Floro, 66. Biondini, 86. Sansone - 40. Calaió, 76. Cabral)
AS Řím - Juventus Turín 0:1 (90.+4 Osvaldo)

Guardiola o první pivní sprše: byla studená a pivo mě pálilo v očích

Mourinho volá Courtoise domů. Je pozice Čecha v ohrožení?