Plzeňáci si ze mě utahovali, že už neumím česky, uvedl Darida

Plzeňský kádr, kterému ještě zbývají do konce ročníku tři soutěžní duely, se na tento týden rozšířil o jedno dobře známé jméno. Vladimír Darida z Freiburgu aktuálně se západočeským týmem ze Štruncových sadů trénuje, aby zůstal připravený pro blížící se reprezentační sraz.

Plzeňáci si ze mě utahovali, že už neumím česky, uvedl Darida
5 klubů první ligy nedostalo licenci a je mezi nimi i Slavia

"Chtěl jsem před reprezentačním srazem trénovat, takže jsem rád, že v Plzni nebyl žádný problém. Tím, že to není tak dlouho co jsem odešel, tak na mě ani nostalgie nepadla. Naopak to bylo takové přirozené, jako bych ani neodešel," objasnil na oficiálních stránkách západočeského celku český reprezentační záložník.

Žádné úlevy v tréninku Darida nedostává, jako nováček v týmu musí poponášet bránu a u bývalých spoluhráčů je neustále středem pozornosti: "Při tréninku si ze mě kluci dělali srandu, že tady se trénuje jinak než v Německu. Když jsem něco pokazil, tak na mě německy pokřikovali a utahovali si ze mě, že už neumím česky," popisoval atmosféru v přípravě před pohárem technický mladík.

Video: Nerad porazil Verbíře a mladší generace přetlačila tu starší

Darida má za sebou první sezónu v německém Freiburgu, se kterým hraje Bundesligu. Se svým angažmá je zatím spokojený: "Jsem rád, že jsme se zachránili, a když jsem byl zdravý, tak jsem hrál všechny zápasy. První rok můžu hodnotit pozitivně a doufám, že ten další bude ještě lepší," pronesl na stránkách fcviktoria.cz plzeňský odchovanec.

I když už od září loňského roku za Viktorii nehraje, na Plzeň rozhodně nezapomněl. Plzeňská kabina za letošní evropskou jízdu zaslouží velký obdiv: "Když se nám nekryly zápasy nebo když jsem to našel na internetu, tak jsem Plzeň sledoval a koukal jsem. Kluci letos váleli v evropských pohárech i v lize. Udělali víc bodů než v loňské sezóně, ve které jsme získali titul. Jen škoda že to tentokrát na titul nestačilo,“ dodal Darida.

Viktoriáni mají před sebou finále Poháru České pošty, o trofej se v sobotu poperou se Spartou. Darida si zápas v pražském Edenu ujít nenechá: "Kluci se určitě těší. Nechtějí dopustit, aby Sparta měla double, takže se na to připravují. Do Edenu se pojedu podívat a budu držet palce. Věřím, že Viktorka vyhraje,“ doplnil hráč, jehož čeká ještě reprezentační vystoupení proti Finsku a pak mu začíná dovolená, během níž by rád stihnul New York i Turecko. Příprava v jeho bundesligovém angažmá mu startuje 24. června.

Plzeň rozšiřuje slovenskou kolonii a oznamuje první posilu