Znojmo kvůli stadionu nejspíš spadne, jako druhý tak sestoupí jen tým na 16. místě!

[hot]GLOSA[/hot] Podle upřesnění, které podle zdrojů fotbal.hattrick.cz všem ligovým klubům zaslal šéf oddělení profesionálního fotbalu Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Ivo Lubas, nebude-li mít do 30. června 2014 SC Znojmo stadion vyhovující podmínkám nejvyšší soutěže, spadne z první ligy, i kdyby skončilo na nesestupové příčce (tedy lepší než na 15. místě).

Znojmo kvůli stadionu nejspíš spadne, jako druhý tak sestoupí jen tým na 16. místě!
Plzeňáci si ze mě utahovali, že už neumím česky, uvedl Darida

Za takové situace by dále sestoupilo jen mužstvo na 16. místě. V této chvíli je to Sigma Olomouc (25 bodů), která právě v předposledním kole (v neděli 25. 5. od 18 hodin) 14. Znojmo (27 bodů) hostí. Na 15. příčce jsou dvě kola před koncem Bohemians Praha 1905 s 26 body.

Znojemští sice v poslední době získali příslib několikamilionových dotací, ovšem zda pouhý měsíc a půl, od dneška přesně za 45 dní, stadion podle přísných svazových norem stihnout přestavět, se zdá být poněkud nereálné.

Na druhou stranu tak bude (nejen podle mínění serveru fotbal.hattrick.cz) závěr Gambrinus ligy za dané situace neregulérní. Podle názoru fotbal.hattrick.cz by ze sportovního hlediska měly spadnout kluby na patnáctém a šestnáctém místě automaticky bez jakýchkoli ohledů. A pokud by Znojmo skončilo mimo sestupové příčky, opustilo by první ligu z technických důvodů jako třetí celek.

Předseda FAČR Miroslav Pelta sice už naznačil, že jemu by stačilo, kdyby se přestavba do konce června rozeběhla, ale svazové normy jsou přísné.

„Vyhřívaný trávník už tu máme od zimy. Teď je potřeba rekonstruovat tribuny a vztyčit umělé osvětlení. Památkáři si vymohli, že musí být sklopné, což celou věc prodražilo o 10 milionů,“ řekl Aktuálně.cz technický ředitel znojemského klubu Karel Hodák.

„Všechno je v režii města, stavební firmy jsou vybrané, počítám, že se stavbou se začne hned, ale co se stihne do 30. června, to opravdu nevím. Vždycky se mluvilo o tom, že si přestavba vyžádá tak zhruba dva měsíce,“ dodal Hodák pro Aktuálně.cz.

Kromě 40 milionů korun od státu (původně Znojmo žádalo dvakrát tolik, tedy 80 milionů) má jít na rekonstrukci ještě 29 milionů od znojemské radnice. Bude to stačit? A hlavně stihne se to? A přimhouří FAČR oči? Na rozdíl od předsedy Pelty totiž kluby, zejména ty ohrožené sestupem, vyžadují přísné dodržování svazových norem. A Lubas jim to měl svým dopisem právě potvrdit.

FAČR měla Pastoorovi trénování Slavie zakázat!