Lafata: Nevím, jestli Plzeň potřebuje pohárovou trofej víc, než my

Lafata: Nevím, jestli Plzeň potřebuje pohárovou trofej víc, než my

Letenský tým z Generali arény má před sebou po zisku mistrovského poháru další výzvu. Ve finále Poháru České pošty čeká Spartu v sobotu večer v Edenu druhý celek prvoligové tabulky Viktoria Plzeň a kapitán David Lafata tvrdí, že své spoluhráče kvůli možnosti vyhrát double speciálně motivovat nemusí...

Na finále dohlédne 600 policistů

"Dá velkou práci se do finále dostat, což je jeden z důvodů, proč chceme ve finále uspět a máme velkou motivaci Plzeň porazit podruhé během jara. Pokud chceme vyhrát pohár, nebo jakoukoliv jinou soutěž, tak musíme porazit všechny. Je jedno, proti komu nastupujeme," uvedl na stránkách sparta.cz zkušený střelec, jemuž hrozí, že jeho ligové ofenzivní vládnutí přeruší spoluhráč Hušbauer.

Lafata si nemyslí, že by byl jeho tým favoritem jen proto, že v posledních dvou duelech s Viktorií neprohrál: "Liga a pohár je něco jiného, je nepodstatné, že máme v lize náskok deseti bodů. Favoritem není ani jeden tým a myslím si, že i tentokrát to může být pouze o jedné brance," pokračoval Lafata, jenž prozradil, že tým se připravoval i na případný penaltový rozstřel: "Věnovali jsme se penaltám všichni, takže jsme na tuto variantu připraveni, ale v zápase je ta situace stejně jiná, než v tréninku, takže to už budou rozhodovat maličkosti," doplnil bývalý hráč Jablonce či Austrie Vídeň.

Kanonýra také těší, že finále bude mezi nejlepšími dvěma týmy sezóny: "Je to správné vyvrcholení celé sezóny,“ prozradil Lafata, jenž může získat první double v kariéře: "Nikdo v týmu asi není těch sedm let, kdy se to povedlo naposledy. Na druhou stranu, my žádnou speciální motivaci nepotřebujeme, víme, o co se hraje. Nevím, jestli Plzeň potřebuje pohárovou trofej víc, než my. My sice jeden pohár už máme, ale chceme i ten druhý," uzavřel na klubovém webu svěřenec Vítězslava Lavičky.

Za jakých okolností bude Viktoria velice úspěšná a kdy jen úspěšná?