Horváth chce Spartu ve finále poháru uběhat

Horváth chce Spartu ve finále poháru uběhat

Pokud nastoupí, bude kapitán plzeňských Pavel Horváth na trávníku v sobotním finále proti Spartě nejúspěšnějším hráčem v počtu pohárových triumfů. Druhou nejprestižnější českou soutěž vyhrál v minulosti v různých klubech už šestkrát a teď se pokusí o sedmý triumf. Věří, že Plzeň zlomí sérii posledních nezdarů se Spartou, letenského rivala prý musí uběhat a usprintovat.

Lafata: Nevím, jestli Plzeň potřebuje pohárovou trofej víc, než my


"Kdybych vyhrál pohár posedmé, samozřejmě bych se nezlobil. Udělám pro to s naším mužstvem maximum. Hrajeme proti Spartě, proti mužstvu, které získalo titul. To je hodně pikantní. Motivace je největší, co může být," řekl novinářům Horváth.

Český pohár vyhrál v minulosti dvakrát se Spartou, dvakrát se Slavií, jednou s Teplicemi a jednou s Plzní. Pohárovou soutěž ovládl také během portugalského působení ve Sportingu Lisabon. "Vyhrát cokoliv je vždy úplně stejné. Jde o to zvednout si pohár nad hlavu. Pro ten pocit vyhrát fotbal hrajeme a pro to budu hrát i zítra. Teda doufám," podotkl Horváth.

Vzhledem k tomu, že Sparta vyhrála ligu, je pro Plzeň pohárové finále vrcholem jara. Horváth ale odmítl, že by Viktoria kvůli tomu měl být pod větším tlakem. "Pod tlakem budou obě mužstva, obě budou chtít vyhrát. Myslím, že jsme na tom mnohem líp než třeba Petr Jiráček, který hraje v bundeslize o udržení. My můžeme jenom vyhrát," uvedl Horváth.

"Nemůžeme tuhle sezonu brát jen z pohledu ligy, beru ji v globálu, co vše se nám povedlo i v pohárech. Samozřejmě ligu jsme vyhrát chtěli, ale Sparta byla bohužel lepší. Pokusíme se získat ten pohár, abychom na konci sezony taky nějakou trofej měli," řekl Horváth.

Věří, že Plzeň ukončí sérii tří soutěžních zápasů proti Spartě bez vítězství a vstřeleného gólu. "Musíme na to jít jinak než v těch minulých zápasech. Musíme je uběhat a usprintovat," podotkl Horváth s úsměvem.

Kdyby došlo na penalty, nebál by se jít, i když v této sezoně už dvě neproměnil. Celkově Plzeň v tomto ročníku nedala už pět pokutových kopů. "Asi bych byl mezi určenými, kteří budou kopat. Ale určitě tam nejsem jediný. Pro nás prostě platí, že penalty jsou loterie," řekl Horváth.

Vůbec nepřemýšlí nad tím, že by se utkání kvůli násilnostem v hledišti nemuselo dohrát. "Nedovedu si představit, co by se muselo dít, aby se zápas přerušil nebo nedohrál. Věřím našim fanouškům, že jsou natolik rozumní, že se nic nestane. Pokud by se tady něco semlelo, nebudeme za blbce jen mezi sebou, ale i mezinárodně," řekl Horváth.

Že se hraje v pražském Edenu, nepovažuje za výhodu ani pro jeden tým. "Když se to vezme dopravou, náš tým to má z Plzně možná stejně daleko jako Sparta z Letné," žertoval Horváth s ohledem na dopravní zácpy v Praze.

Za jakých okolností bude Viktoria velice úspěšná a kdy jen úspěšná?