Hušbauer: Byly to nervy

Hušbauer: Byly to nervy

Dramatičtější cestu k triumfu v Českém poháru si hráči Sparty vybrat nemohli. Ve finále v pražském Edenu s Plzní vyrovnali až v nastavení a poté si zajistili trofej v desáté sérii penaltového rozstřelu.

Petržela smolařem finále poháru. Sparta slaví double

"Penalty jsou adrenalin, ale ten správný. Jsem nadšený. Po sedmi letech máme double a já u toho můžu být," řekl záložník Lukáš Vácha. "Bylo to hodně o nervech, protože soupeř měl výhodu a kopal první. Když dal, tak my jsme museli," přidal Josef Hušbauer.

Právě on v nastavení vyrovnal z penalty nařízené za ruku Milana Petržely a nejlepší ligový střelec se poté nemýlil ani v rozstřelu. "Čekal jsem na pohyb gólmana, ten zůstal stát, tak jsem to dal k tyči. Při druhé jsem to chtěl cpát nahoru, tam to má brankář těžké," prohlásil.

Hušbauer přitom nebyl v lehké pozici, protože před ním neuspěl jeho spoluhráč Ondřej Švejdík. Za Spartu neproměnil ještě Lukáš Mareček, za Plzeň selhal hned první střelec Václav Procházka, po něm i Roman Hubník a v desáté sérii smutný hrdina pohárového finále Petržela.

"Penalty jsou loterie. Když Procházka nedal, byli jsme napřed, ale sami jsme si s tím potom zahrávali. Lukáš Mareček mohl rozhodnout, jenže dal tyč. Ale pak už jsme to dokonali," připomněl Vácha rozhodující trefu Pavla Kadeřábka.

"Pavlík se trochu stranil, byla mu zima, protože pršelo. Nakonec to vzal na sebe a hezky to proměnil," prohlásil Vácha, který pohárovým triumfem završil skvělé jaro. "Double, pozvánka do reprezentace... Pro mě je to skvělá sezona, ale také výzva, abych dál tvrdě pracoval," prohlásil.

"Navíc to samé platí i pro klub. Splnili jsme oba naše cíle a teď nás čeká další, a to Liga mistrů. A ještě bychom chtěli bodový rekord v české lize," prohlásil Vácha. Od vlastního maxima z ročníku 1999/2000 dělí Spartu dvě kola před koncem čtyři body.

Kteří fanoušci prvoligového klubu se zúčastní turnaje Eurofan?