Ashley Cole: Teď budu hledat novou životní cestu

Ashley Cole: Teď budu hledat novou životní cestu

Obránce Chelsea Ashley Cole bude po této sezoně hledat nové angažmá. Po osmi letech na Stamford Bridge mu v létě vyprší smlouva a třiatřicetiletý spoluhráč Petra Čecha připustil, že nabídku na nový kontrakt od vedení klubu nedostane.

Ramsey si vysnil svůj nový klub. Přijde Wenger o další klenot?

"Zvažuji společně s mým agentem možnosti, kde v příští sezoně hrát, a bohužel se zdá, že Chelsea nebude jednou z nich," napsal Cole na svém twitterovém účtu. "Teď budu hledat novou životní cestu," dodal.

Cole, jenž byl v dobách své největší slávy považován za jednoho z nejlepších obránců na světě, ukončil minulý týden reprezentační kariéru poté, co se nedostal do nominace na mistrovství světa. V anglickém národním týmu odehrál za třináct let 107 utkání, což je pátý nejvyšší počet v historii Albionu.

S Chelsea triumfoval v roce 2010 v Premier League a o dva roky později i v Lize mistrů. Vloni se s týmem radoval ze zisku trofeje v Evropské lize. Klubu pomohl také ke čtyřem vítězstvím v Anglickém poháru a jednomu v Ligovém poháru.

V této sezoně ale Cole, jenž do Chelsea přišel v roce 2006 z Arsenalu za pět milionů liber, dostával od Josého Mourinha méně prostoru, v základní sestavě nastoupil jen k 15 zápasům. Portugalský kouč se ale před časem nechal slyšet, že by Colea rád v Chelsea udržel.

Podolski je v Arsenalu nespokojen. Kdo se snaží využít situace?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.