Cazorla a Silva lákají Iniestu do Anglie, napodobí Valdése?

Cazorla a Silva lákají Iniestu do Anglie, napodobí Valdése?

Důležitý člen zlaté španělské generace Andrés Iniesta naznačil, že by mohl letos v létě senzačně opustit Barcelonu. Na jeho slova okamžitě zareagovali zástupci Premier League Arsenale a Manchester City.

Nový brankář Barcelony?

Jak informoval The Express, navzdory tomu, že strávil španělský reprezentační záložník na Camp Nou celou kariéru, by se údajně mohl v následujících měsících přestěhovat do Premier League.

Po domácí remíze s Atlétikem, po níž se ambiciózní katalánský velkoklub musel spokojit až s druhým místem, byl Iniesta pochopitelně hodně zklamaný. Kromě pár hodnotících frází však zazněla také věta, jíž média věnují pozornost.

"Sezóna je za námi, spousta věcí je pryč," uvedl kreativní záložník, jehož slova si vyložil tisk i ve spojitosti s budoucností. Pokud by se čerstvě třicetiletý mistr světa rozhodl opravdu po vzoru Victora Valdése opustit svého srdečního zaměstnavatele, zájem o jeho služby by byl jistě nemalý.

A to i přesto, že by ani ve svém pokročilejším fotbalovém věku nestál zrovna málo a šlo by o desítky milionů eur. Na rozdíl od čtyřiatřicetiletého spoluhráče Xaviho je však pořád o něco perspektivnější.

Reprezentační kolegové Santi Cazorla z Arsenalu a David Silva z Manchesteru City přiznali, že se ho snaží přesvědčit o správnosti případné anglické cesty...

Ashley Cole: Teď budu hledat novou životní cestu

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.