Sparta opět jedná se Zabavníkem, chce i Zlámala

Sparta opět jedná se Zabavníkem, chce i Zlámala

Vedení Sparty Praha se znovu vložilo do intenzivních jednání o příchodu slovenského obránce Radoslava Zabavníka z CSKA Sofia, který by mohl být po svých krajanech Michalu Hanekovi a Tomáši Kóňovi třetí zimní posilou úřadujícího českého mistra.

Obchodní ředitel Sparty Přemysl Beneš kvůli tomu v úterý dopoledne odletěl z Prahy do Sofie, kde Zabavník působí. Podle mluvčího Sparty LUKÁŠE PŘIBYLA však Slovákův přestup momentálně horce aktuální není. "Každopádně je to hráč, o kterého máme delší dobu zájem. Předpokládáme, že do konce týdne by se jednání o Zabavníkově příchodu mohla pohnout dále," uvedl Přibyl.

Sparta, která zažila bídný podzim a v lize figuruje na devátém místě jen pět bodů nad sestupovým pásmem, do svých řad láká i dvacetiletého gólmana druholigové Kroměříže Zdeňka Zlámala, o kterého na dálku bojuje s ligovým lídrem z Liberce. "Zlámalův přestup na Spartu zatím rozhodně není uzavřenou záležitostí. Ve čtvrtek ale povedeme další jednání, na kterém by už mohlo být jasněji," řekl Přibyl.

Až na začátku ledna, kdy sparťané zahájí zimní přípravu, prý vedení klubu začne řešit otázku odchodu některých hráčů. V této souvislosti se spekuluje o tom, že by Letnou mohli opustit Lukáš Zelenka, Martin Petráš a Adam Petrouš - o zmíněné trio stojí turecké kluby. Objevují se ovšem i další jména včetně gólmana Blažka, který na podzim trápící se Spartu držel.

Zelenku a Petráše láká Manisaspor, kde působí další exsparťané Petr Johana s Michalem Medunou. O Petrouše má údajně zájem Ankaraspor. "Ve středu čekáme návštěvu kolegů z Turecka, na které se začne toto téma řešit. Zatím nic hotového není," řekl manažer hráčů PAVEL ZÍKA.

[ 27.12.2005 - eFotbal/ČTK ]