Nejlepší brankář, obránce, záložník a útočník první ligy?

Na pondělním Nominačním Galavečeru Gambrinus ligy byli vyhlášeni vítězové doprovodných anket Ligové fotbalové asociace a Klubu sportovních novinářů. Mezi fotbalisty podle očekávání triumfovali především sparťané, nejlepším rozhodčím sezony se stal Pavel Královec, asistentem Martin Wilczek. V hlasování trenérů, kapitánů i vybraných novinářů uspěla osvědčená jména. A mimo jiné hned tři hráči Sparty! Zároveň byla zveřejněna nominace na hlavní ankety Gambrinus ligy, které budou zveřejněny v neděli 1. června v rámci Galavečera v přímém přenosu České televize

Nejlepší brankář, obránce, záložník a útočník první ligy?
Plzeň i Liberec budou nasazeni vždycky, Sparta ještě čeká...

Brankář Gambrinus ligy 2013/14 - Matúš Kozáčik


Jediným hráčem, který narušil letenskou dominanci, je gólman Plzně Matúš Kozáčik. Zkušený slovenský brankář nastoupil k 26 zápasům a vychytal 11 čistých kont, navíc inkasoval pouze 17 gólů. Tedy o jeden méně než jeho hlavní konkurent a druhý muž v anketě Tomáš Vaclík ze Sparty. Ten však zase dominoval v čistých kontech, když jich vychytal rovnou 10. Na třetí příčce se za oběma brankáři umístil Martin Berkovec z Bohemians.

1. Matúš Kozáčik - 23 bodů
2. Tomáš Vaclík - 19 bodů
3. Martin Berkovec - 9 bodů

Obránce Gambrinus ligy 2013/14 - Pavel Kadeřábek


Mezi obránci triumfoval podle očekávání sparťan Pavel Kadeřábek. Mladý zadák zaznamenal v tomto ročníku největší progres ze všech a v lize nechyběl na hřišti ani minutu, což se z týmu Sparty povedlo už jen Vaclíkovi. Kadeřábek si skvělými výkony řekl o pozvánku do národního mužstva, podle mnohých je dokonce považován za momentálně nejlepšího českého beka. Navíc umí podpořit i ofenzivu, na kontě má 4 góly a 7 asistencí. A i na pozicích za ním se umístili sparťané, konkrétně Costa s Mariem Holkem.

1. Pavel Kadeřábek - 21 bodů
2. Costa Nhamoinesu - 13 bodů
3. Mario Holek - 9 bodů

Záložník Gambrinus ligy 2013/14 - Josef Hušbauer


Ani tady nebylo co řešit. Nejlepším záložníkem sezony se stal lídr českého mistra Josef Hušbauer, který v hlasování dostal fantastických 46 bodů. Talentovaný středopolař zkrátka vládl ve všech směrech. Táhl Spartu za titulem a na své cestě nasbíral 18 gólů a 8 asistencí, čímž si hlasitě říká o korunu pro krále střelců. Na druhé pozici skončil Bořek Dočkal, jako třetí se umístil plzeňský Tomáš Hořava.

1. Josef Hušbauer - 46 bodů
2. Bořek Dočkal - 8 bodů
3. Tomáš Hořava - 3 body

Útočník Gambrinus ligy 2013/14 - David Lafata


Sparťané dominovali také v ofenzivě. Útočníkem sezony se stal kanonýr David Lafata, jenž v aktuální sezoně skóroval už patnáctkrát. Kapitán Pražanů navíc podával nejstabilnější výkony ze všech a slušnou formu si držel po celou sezonu. To druhý Haris Harba zářil hlavně na jaře, kdy rozvlnil síťsoupeřů hned osmkrát. Třetímu Zbyňku Pospěchovi zase k lepšímu umístění scházel větší týmový úspěch.

1. David Lafata - 32 bodů
2. Haris Harba - 16 bodů
3. Zbyněk Pospěch - 4 body.

Rozhodčí a asistent Gambrinus ligy 2013/14 - Pavel Královec, Martin Wilczek


Na poli rozhodčích zvítězil Pavel Královec, nejlepším asistentem se stal Martin Wilczek. Oba podávali po celou sezonu konsolidované výkony a obdrželi nejvíce hlasů ze všech. Pikantní je, že během sezony udělil Královec šest červených karet.

1. Pavel Královec -13 bodů
2. Miroslav Zelinka - 11 bodů
3. Radek Příhoda 5 bodů.

1. Martin Wilczek -12 bodů
2. Ondřej Pelikán - 6 bodů
3. Jiří Moláček - 5 bodů

Ankety Gambrinus ligy 2013/14:


Hráč Gambrinus ligy 2013/14:Bořek Dočkal, Josef Hušbauer, Haris Harba

Trenér Gambrinus ligy 2013/14:Petr Rada, Leoš Kalvoda, Vítězslav Lavička

Objev Gambrinus ligy 2013/14:Adam Jánoš, Patrik Hrošovský, Robert Hrubý

Cizinec Gambrinus ligy 2013/14:Haris Harba, Jasmin Ščuk, Costa

Znojmu a Olomouci nemusí k záchraně stačit ani vítězství


Skuhravý se pustil do svých hráčů a je rád, že už je nepovede