5 jmen, které by Mourinho neměl v létě přehlédnout

5 jmen, které by Mourinho neměl v létě přehlédnout

Letní přestupové okno se neúprosně blíží, a kluby se porozhlíží po hráčích, které by zakomponovaly do svých řad a zvýšily tím svou kvalitu ve hře. Hodně může karty na hráčském trhu zamíchat i mistrovství světa v Brazílii. Chelsea se netají tím, že by ráda posílala především útok a také našla případné náhrady na vyplnění prázdných míst po hráčích, kteří klub opustí. Přibližme si pět možných posil Blues podle givemesport.com, které by José Mourinho určitě neměl přehlížet a pokusit se je získat do nové sezóny.

Hazard ignoruje PSG, zatím se soustředí na šampionát


5. Filipe Luis


Osmadvacetiletý brazilský levý obránce prožil fantastickou sezónu s finalisty Ligy mistrů a mistry La Ligy Atlétikem Madrid. Nicméně, je sledován očima Blues po ochodu Ashleyho Cola. Je ideální náhradou, neboť Luis je velmi rychlý a účinný v bránění. Jeho cena na trhu se pohybuje okolo 16 milionů liber, Mourinho by mohl o půl milionů ještě přidat. V rámci obrany by to byla jistě vítaná posila na Stamford Bridge.

[break]

Ligu mistrů mělo vyhrát Atlético, stačilo by, kdyby finále pískal Královec!


4. Paulinho


Další Brazilec s obrovským talentem, který hrál klíčovou roli v záloze Tottenhamu v letošním ročníku Premier League. Pětadvacetiletý záložník je dlouho spojen s Chelsea jako náhrada za Franka Lamparda v samotném srdci Blues. Paulinho je houževnatý, ve všech ohledech velmi silný a energický. Podílel se šesti góly v jeho debutové sezóně za Spurs. Je však pravděpodobné, že by Tottenhem opustil a vrhnul se ke konkurenci bez podstatného finančního přičinění? Jeho současná tržní hodnota je něco přes 14 milionů liber.

[break]

Fyzik Hawking radí Albionu, jak po 48 letech vyhrát zlato


3. Eliaquim Mangala


V současné době je považován za jednoho z nejlepších mladých stoperů na světě. Třiadvacetiletý Francouz byl již často spojován s odchodem do Premier League. Zájem o něj projevovaly mimo Chelsea i Manchester City a United. Mangala je velmi rychlý a silný a sehrál letos klíčovou roli v obraně Porta. Jeho hodnota se pohybuje něco málo přes 20 milionů liber. Mourinho by v tomto nákupu mohl mít lehkou výhodu, neboť on sám je legendou portugalského klubu.

[break]

Webb v Brazílii? 5 litrů potu za jeden duel a 1 kg dole za hodinu


2. Diego Costa


Jeho odchod z Atlética na Stamford Bridge je stále pravděpodobnější. Madridský útočník, který zaznamenal fenomenální sezónu, ve které si připsal 34 branek, se podílel velkou měrou na zisku mistrovského titulu La Ligy. Pětadvacetiletý útočník by byl dokonalým řešením přední linie Blues. Hraje v obrovském tempu, disponuje dovednostmi, a to hlavní, jeho hra je plodná na branky, které Chelsea potřebuje jako sůl. Jeho cena se pohybuje kolem 30 milionů liber.

[break]

Gerrard si promluví s Rodgersem, Hodgsonem i dalšími lidmi


1.Mario Mandzukic


Po další famózní sezóně Bayernu Mnichov, která dostala trhliny jen v Lize mistrů, je nepravděpodobné, že by tento rychlý Chorvat uvažoval o odchodu. Nicméně, ve spojení právě s Diego Costou by se mohl stát ještě o stupeň lepším, než je nyní. Jeho účinnost je také velmi dobrá, neboť v poslední sezóně zaznamenal 26 branek a 10 asistencí.

Po City vsadil na jihoamerickou trenérskou školu i Tottenham

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.