Desítka hvězd s nejlepšími obchodními možnostmi na světě

Desítka hvězd s nejlepšími obchodními možnostmi na světě

Významná marketingová společnost Repucom, jež analyzuje vnímání více než 6500 lidí ve 13 koutech zeměkoule, což údajně reprezentuje názory více 1,5 miliardy populace po celém světě, zveřejnila, že nejlepší obchodní značkou planety a tzv. "firemním snem" je devětadvacetiletý portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo.

10 nejlepších mladíků na evropské mapě v roce 2014

Čísla hvězdy Realu Madrid ze dvou nejvýznamnějších sociálních sítí jsou úctyhodná: "Ronaldo je účetním snem. Globální povědomí o Ronaldovi je to, co žene jeho komerční a obchodní sílu s více než 82 miliony fanoušků na Facebooky a 26 miliony následovníků na Twitteru," uvedl generální ředitel společnosti Paul Smith.

Čtyřnásobný držitel Zlatého míče Lionel Messi je druhý, zatímco jeho barcelonský kolega Gerard Piqué, který má dítě s popovou hvězdou Shakirou, zaujímá třetí pozici. Ještě překvapivější se může zdát Fernando Torres na čtvrtém místě, který předstihl i osobnost Albionu a Manchesteru United Waynea Rooneyho. Kreativní záložník Barcelony Andrés Iniesta je šestý a hned za ním následuje brazilská hvězda Neymar, která potvrzuje dominanci Barcelony v první desítce.

Iker Casillas z Realu uzavírá první osmičku hráčů, kteří reprezentují dvě nejprestižnější soutěže v Evropě Primera División a Premier League. Elitní pořadí pak doplňuje eso PSG Zlatan Ibrahimovič a francouzský veterán Thierry Henry, jenž jako jediný ze všech zmíněných nepůsobí na Starém kontinentu.

Je zajímavé, že bundesliga na čele s Bayenem zástupce mezi nejlepšími nemá a mezi nejzářivějšími jmény pak chybí také nejdražší hráč světa a čerstvý vítěz Ligy mistrů Gareth Bale, jenž má za sebou první sezónu ve Španělsku.

10 nejlepších jmen z obchodního hlediska podle Repucom:

Cristiano Ronaldo (Real)
Lionel Messi (Barcelona)
Gerard Piqué (Barcelona)
Fernando Torres (Chelsea)
Wayne Rooney (Manchester United)
Andrés Iniesta (Barcelona)
Neymar (Barcelona)
Iker Casillas (Real)
Zlatan Ibrahimovič (PSG)
Thierry Henry - N.Y. Red Bulls

Torres: Když jsem Gerrardovi říkal o Chelsea, zničilo ho to