Mourinho rozhodl: Čech je na prodej

Mourinho rozhodl: Čech je na prodej

Trenér Chelsea José Mourinho se rozhodl, že Thibaut Courtois bude jeho brankářem číslo jedna od začátku příští sezóny. Následně na to umístil Petra Čecha na přestupní listinu. Portugalský trenér chce, aby zabránilo opakování scénáře, jako v případě jeho bývalého klubu Realu Madrid, kde byl dlouho na prodej Iker Casillas a přednost dostával Diego Lopez, což způsobilo vlnu nevole na Bernebau.

5 jmen, které by Mourinho neměl v létě přehlédnout


Podle španělského deníku Marca Atlético Madrid neochotně přijalo Mourinhovo rozhodnutí přivést Courtoise zpět poté, co mladého belgického reprezentačního brankáře okouzlila dvě magická slova: budeš jedničkou.

Přestože Courtois přišel na Stamford Bridge již v roce 2011, neodehrál v dresu Blues jediný zápas a místo toho strávil poslední tři roky na hostování v Atlético Madrid. Dvaadvacetiletý brankář neměl zájem o návrat do Chelsea, pokud mu nebude zaručena pozice jasné jedničky. Po skvělé sezóně, ve které velkou měrou pomohl Atléticu k titulu v La Lize a finále Ligy mistrů, na něj Mourinho ukázal a povolává ho zpět.

Courtois je jedničkou i u reprezentace Belgie, kde dostal přednost před brankářem Liverpoolu Simonem Mignoletem na mistrovství světa v Brazílii. Podle mnoha odborníků je nejlepším brankářem již poslední dvě sezóny, dokonce prý předčil Manuela Neuera z Bayernu Mnichov. Příchod Courtoise na Stamford Bridge znamená konec Petra Čecha v Chelsea. Reprezentační opora České republiky je spojována s odchodem do konkurenčního Arsenalu nebo francouzského PSG v posledních týdnech. A jeho odchod vypadá stále dál víc pravděpodobnějším. Opustí dvaatřicetiletý Čech po deseti letech Blues?

5 špatných nákupů, kterých se měl Wenger vyvarovat

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.