5 hráčů Tottenhamu, kteří by mohli v létě odejít

5 hráčů Tottenhamu, kteří by mohli v létě odejít

Tottenham disponuje širokou hráčskou základnou. Nyní je třeba položit si na stůl všechna pro a proti, které z toho vyplývají. Plusem je, že když se někdo zraní, neovlivní to tým až tak moc. Opakem může být nespokojenost některých hráčů s jejich nasazením do hry a s tím vyplývajícím nevyužitím. Některé hráče by mohl klub prodat pro zlepšení morálky, jiné by nemusel udržet díky lákavým nabídkám jiných klubů. Přibližme si pětici hráčů, které už bychom v příštím ročníku Premier League v dresu Tottenhamu spatřit nemuseli.

5 špatných nákupů, kterých se měl Wenger vyvarovat


1. Vlad Chiriches


Chiriches by mohl být zklamáním po první sezóně v severním Londýně. Ukázal, že do konceptu Tottenhamu bude zapadat horko těžko, z čehož pramenilo i méně časté nasazení do hry. Špatně řeší vypjaté situace, projevuje nedostatek úsilí mnohdy škodí svému týmu nesmyslnými fauly.

2. Benoit Assou-Ekotto


Ze svého místa ho vytlačil Danny Rose a tak se kamerunský obránce odporoučel na hostování do Queens Park Rangers. Svou vlnu nevole zanechal i na svém Twitteru, kdy se svému mateřskému klubu vysmál po prohře s Liverpoolem 5:0. Jeho talent je diskutabilní, což přiznal i trenér QPR Harry Redknapp a naznačil, že by pro hráče bylo možná dobré opustit Anglii a zkusit své štěstí jinde.

3. Gylfim Sigurdsson


Na rozdíl od svých spoluhráčů výše jmenovaných tento islandský záložník neudělal po příchodu na White Heart Lane nic špatného. Doplácí na velkou konkurenci, ve které hraje takříkajíc druhé housle. Pro svůj talent a další rozvoj by mohl volit jiné angažmá.

4. Jake Livermore


Livermore má stejný problém jako Sigurdsson, a tím je nedostatek prostoru ve hře. Při hostování v Hullu tento záložník ukázal, že má schopnosti, které se dají pro celkový prospěch týmu využít. V Tottenhamu nedostával prostor na úkor Capoueho, Sandara, Paulinha a Dembeleho, navíc se do týmu vrací i Tom Carrol, od kterého si Spurs taktéž hodně slibují. Možným řešením by byl trvalý odchod do Hallu.

5. Roberto Soldado


Ne nadarmo kolují zvěsti o jeho návratu do španělské La ligy. Soldado zaznamenal velkou formu při působení ve Valencii, ale po příchodu do Tottenhamu své schopnosti neobhájil. Horentní suma za tohoto hráče se Spurs ve hře nevrátila a nakonec skončil na lavice na úkor Emmanuela Adebayora, který výsledky vykazuje. Navíc je tu také Eric Lamela, který vykazuje hráčský potenciál a má ještě mnoho let před sebou.

5 jmen, které by Mourinho neměl v létě přehlédnout

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.