TOP 10 nejdražších defenzivních záložníků historie

TOP 10 nejdražších defenzivních záložníků historie

Defenzivní středopolař se zřejmě nikdy nestane nejdražším fotbalistou planety, nicméně ani na tomto postu nepadaly v posledních letech zrovna malé částky.

10 nejdražších přestupů teenagerů v dějinách fotbalu

Nejdražším defenzivním záložníkem světa je španělský reprezentant Javi Martínez. Když mu bylo 24 let, Bayern Mnichov ho kupoval z Bilbaa za rekordních 35,2 milionů eur.

V roce 2005 zaplatila Chelsea Lyonu více než 33 milionů liber za tehdy dvaadvacetiletého ghanského reprezentanta Michaela Essiena, jenž je tak druhým mužem finančních tabulek.

Nejčerstvějším případem v první desítce je pětadvacetiletý Srb Nemanja Matič, kterého "Blues" vykupovali z Benfiky Lisabon v úvodu letošního roku za 22 milionů liber.

Londýnský celek ze Stamford Bridge je drahými nákupy defenzivně laděných borců vyhlášený - nemálo peněz totiž zaplatil norskému Lynu i za Johna Obi Mikela. Jen připomínáme, že známý Nigerijec měl tehdy devatenáct.

Pokud jde o další velká jména, na patnáctém místě pořadí je Patrick Vieira, za něhož před devíti lety zaplatil Juventus Arsenalu 17,6 milionů liber. Nejstaršími hráči nad třicet let s částkou nad 15 milionů liber se stali Fernando Redondo, jenž putoval z Realu Madrid do AC Milán a Claude Makélélé, jehož si ze San Bernabéu stála několikrát zmíněná Chelsea.

10 nejdražších přestupů defenzivních záložníků v milionech liber:

1. Javi Martínez - 35,2 milionů liber
2. Michel Essien - 33,44
3. Émerson - 24,64
4. Mahamadou Diarra - 22,88
5. Nemanja Matič - 22
6. Felipe Melo - 22
7. Owen Hargreaves - 22
8. Flávio Conceicao - 22
9. John Obi Mikel - 20,77
10. Matias Almeyda - 19,45

5 hráčů Tottenhamu, kteří by mohli v létě odejít