Larsson možná zůstane v United do konce sezony

Larsson možná zůstane v United do konce sezony

Švédský útočník Henrik Larsson by mohl zůstat v Manchesteru United do konce letošní sezony. V pondělí o tom informoval hráčův klub Helsingborg, odkud odešel Larsson do anglického velkoklubu na hostování.

Larsson, který hned při svém debutu v dresu Rudých ďáblů skóroval (a Manchester porazil v Anglickém poháru Aston Villu 2:1), měl původně pomoci lídrovi anglické Premier League jen do března.

Klubový šéf Helsingborgu Sten-Inge Fredin ovšem řekl, že skandinávský klub by mohl Larssonovi dovolit zůstat v United do konce sezony, pokud s tím budou souhlasit všichni zúčastnění. "Je to na Henrikovi," řekl Fredin. "Pokud by chtěl zůstat, otevřeme diskuzi s United. Nebudeme mu stát v cestě."

Přes svoji skvělou premiéru se Larsson nechce zabývat tím, co bude v budoucnu. "To jsou samá kdyby. Zatím jsem odehrál jen jeden zápas," řekl. Larssonův výkon už ovšem donutil kouče Alexe Fergusona přirovnat jej k legendě United Eriku Cantonovi.

"Henrik vždy dával góly a mnohé z nich byly životně důležité," řekl Ferguson a dodal: "Stejný byl i Eric Cantona. Henrik mohl dát další dva nebo tři góly. Jeho pohyb na hřišti a zkušenosti jsou úžasné."

[ 8.1.2006 - SkySports.com / eFotbal.cz l Foto: MARSfoto ]