Koho se také bude týkat sparťanské zužování kádru?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Po necelých třech týdnech dovolené hráči Sparty zahájili přípravu na novou sezonu. Na pražském Strahově nechyběla žádná z dosavadních posil, delší dovolenou však dostala desítka reprezentantů, kteří se k týmu úřadujícího mistra připojí příští pondělí.

Koho se také bude týkat sparťanské zužování kádru?
Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

"Dovolená byla krátká, ale už za čtyři týdny nás čeká ostrý start v předkole Ligy mistrů," řekl trenér letenského celku Vítězslav Lavička. "Z prvního tréninku mám dobrý dojem. Na klucích byla vidět velká chuť, a když jsem viděl kontrolní váhy, tak tam žádný výkyv směrem nahoru nebyl," přidal s úsměvem.

První trénink sice vynechali hráči, kteří v závěru uplynulé sezony nastoupili za reprezentační áčko a jednadvacítku, dorazily však všechny posily: Radoslav Kováč, Michal Breznaník, Martin Nešpor a brankáři David Bičík s Markem Štěchem.

"Všechno bylo v pohodě, jedinou mojí starostí vlastně bylo, abych se na Strahov dostal přes celou Prahu včas," uvedl Nešpor, který přišel z Mladé Boleslavi. "Je to krásný pocit, jsem ve Spartě po deseti letech. Už jsem ani nedoufal, že bych se do ní vrátil," řekl Kováč.

Právě bývalý kapitán Liberce během prvního tréninku ukázal, co od něj na Letné očekávají. "Všichni mohli vidět, že přinese vůdcovské schopnosti a charakter," uvedl Lavička, který tak má v týmu čtyři kvalitní stopery - vedle Kováče také Maria Holka, Jakuba Brabce a Ondřeje Švejdíka.

Wágner touží po větším vytížení a odchází do Boleslavi

"Když je konkurence zdravá, tak to týmu jenom pomůže," prohlásil Lavička. "Starší hráči mladším poradí, třeba jako dřív Tomáš Ujfaluši, který toho ale ve Spartě moc neodehrál," doplnil Kováč.

Sparta v úvodu přípravy opět zdůraznila, že pokud nepřijde neodmítnutelná nabídka, nikdo z týmu neodejde. "Pokud nějaké změny přijdou, půjde spíš o zužování kádru. A stále hledáme brankáře, ale spíš jako trojku s výhledem do budoucna," řekl člen představenstva klubu Jakub Otava.

Přípravu se Spartou zahájila také řada navrátilců z hostování jako například Lukáš Pauschek a Manuel Pamič, většina z nich ale opět odejde hrát někam jinam. "Můžeme říct, že se vrátili domů a brzy opět vyrazí do světa," uvedl Otava.

Podobný osud potká také Kamila Vacka, který na Letnou přišel z Verony, ale neprosadil se. "Hostování mu končí 30. června a je ve fázi kariéry, kdy potřebuje hrát," řekl Otava. "Vzhledem k tomu, jaký s ním máme vztah, jsme mu umožnili s námi hrát," dodal.

První přípravné zápasy odehraje Sparta 26. června, kdy na Strahově nastoupí proti Hradci Králové a Českým Budějovicím. O tři dny později odjede na soustředění do Itálie, kde si zahraje proti Dynamu Kyjev, Dynamu Moskva a Basileji, do které po sezoně přestoupil z Letné brankář Tomáš Vaclík. Předkolo Ligy mistrů pak českého šampiona čeká 15. nebo 16. července.

Uhrin: Jsme Viktorie Plzeň, naše cíle nemohou být jiné než ty největší