Vaněček: Řekl jsem si, že se vrátím ještě silnější

Vaněček: Řekl jsem si, že se vrátím ještě silnější

Nejlepšího kanonýra druhé nejvyšší soutěže z uplynulé sezóny se ligový start ještě týkat nebude. V létě se však "Votrok" David Vaněček ještě vrátit stihne a myslí si, že by to mohlo být pro Hradec Králové kvůli nižšímu tlaku jednodušší než v minulém ročníku.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Druhou ligu zakončil jako její nejlepší střelec se 17 góly a to ještě vynechal několik zápasů kvůli zranění. věří si však také na nejvyší soutěž: "Je to dobrá vizitka, ale přece jenom liga je ještě o stupínek výš. Ale já si upřímně myslím, že když budeme hrát takový fotbal, jaký si představujeme, tak ty šance přijdou. A já věřím, že je budu proměňovat a těch gólů dám také spoustu," uvedl na stránkách fchk.cz bývalý hráč Plzně.

Zmíněný nový ročník Synot ligy je čím dál tím blíž a vypukne již za necelý měsíc: "Na první ligu se moc těším, stejně jako všichni. A jak řekl trenér Prokopec, z určitého pohledu to bude pro nás jednodušší než v minulé sezoně. Bude totiž na nás o něco nižší tlak, protože loni byl velký tlak veřejnosti, že se musí postoupit. A v lize budeme v roli, že každý nás pasuje na boj o sestup. Věřím však tomu, že se neztratíme. Druhá liga byla hodně o bojovnosti, poslední tým mohl porazit první. Tam to nebylo ani tak o fotbale. První liga je spíš fotbalová a myslím si, že my máme tým na to, abychom hráli důstojnou roli právě v tom fotbalovém prostředí," pokračoval na klubových stránkách Vaněček.

Sám však ligový start nestihne, s kotníkem pořád rehabilituje: "Vypadá to dobře. Kost se naštěstí zlomila rovně, takže jsem nemusel podstoupit operaci. Léčba sádrou je rychlejší. V úterý mi sádru sundali a začínám rehabilitovat, chodit a jezdit na kole, plavat, můžu i do posilovny. Takže teď dva týdny budu praktikovat tyto věci. Za dva týdny, když to dobře půjde, bych mohl začít vyklusávat a nějaký týden před začátkem ligy bych mohl začít naplno trénovat. Myslím si, že nějaký třetí či čtvrtý ligový zápas bych mohl stihnout. Řekl jsem si, že se vrátím ještě silnější, a teď pro to dělám všechno. Vím, že když budu podávat výkony, které budou pro tým prospěšné, tak je jedno, jestli začnu o něco později. Záleží na tom, jak budu makat a hrát, pak místo mít budu," zakončil na webu fchk.cz ambiciózní svěřenec trenéra Luboše Prokopce.

Fábregas nebo Costa? To Chelsea nestačí a připravuje další velký nákup!