Neymar upadl třikrát, Sánchez dvanáctkrát, stěžoval si Scolari

Trenér brazilské reprezentace Luiz Felipe Scolari si stěžoval na shovívavost sudího Howarda Webba v osmifinálovém zápase mistrovství světa s Chile. Podle něj rozhodčí nechrání domácí fotbalisty tak jako ostatní, kouče obzvláště rozzlobily zákroky na útočníka Neymara.

Neymar upadl třikrát, Sánchez dvanáctkrát, stěžoval si Scolari
Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

"Nemohli jsme pochopit, jak někdo může hráče udeřit takovou silou a neobdržet kartu. Někteří lidé tvrdí, že Neymar padá až příliš jednoduše. Upadl třikrát. Zatímco na Alexise Sáncheze bylo patnáct faulů a při dvanácti z nich upadl," konstatoval Scolari.

"Vidíme, jak rozhodčí váhají, když jde o Brazílii. Pokud se chceme stát šampiony, nemůže to takto pokračovat. Podmínky musejí být stejné pro každého. Ale začínáme o tom pochybovat," uvedl rozčilený trenér.

Neymar, jenž zatím vstřelil na turnaji čtyři góly, v zápase s Chile utrpěl zranění stehna a jeho start v sobotním čtvrtfinále proti Kolumbii je nejistý. Dvaadvacetiletý hráč Barcelony byl ošetřován již během prvního poločasu, přesto odehrál celých 120 minut a proměnil rozhodující penaltu. "Máme čtyři nebo pět dní, aby se dal Neymar dohromady. Je to ale velký problém, jeho stehno je oteklé," poznamenal kouč Brazílie.

"Pamatuji si na zápas proti Nizozemsku na mistrovství světa v roce 2006, když jsem ještě trénoval Portugalsko. V osmé minutě Khalid Boulahrouz téměř rozlomil Cristiana Ronalda na dvě poloviny, ten pak musel brzo střídat. Když jsem viděl v zápase Neymara, vzpomněl jsem si na to," dodal Scolari.

Nejdražší teenager Luke Shaw: 5 faktů o nové posile United