Uhrin vzal do Rakouska i teenagery Medveděva s Kratochvílem

Uhrin vzal do Rakouska i teenagery Medveděva s Kratochvílem

Viktorii Plzeň čeká od střed 2. července desetidenní herní soustředění v rakouském Westendorfu, během něhož odehraje čtyři přípravné duely.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

"Část přípravy, ve které jsme se zaměřili na zvyšování kondice, jsme zakončili v Plzni. Protože už máme doběháno, nadcházející soustředění chápu jako herní. Budeme se soustředit na sehrávání týmu, který bude čítat dvacet hráčů do pole a tři brankáře," uvedl na klubovém webu trenér Dušan Uhrin.

Viktorii čekají kluby Karabach Agdam, Lokomotiv Moskva, Botosani a FC Ingolstadt 04: "Tým Botosani skončil na osmé příčce Rumunské ligy. Karabach je mistrem Ázerbájdžánu a účastní se předkol Ligy mistrů. Každý hráč, který s námi na soustředění odcestuje, dostane v přípravných zápasech příležitost. Chceme vidět maximum hráčů v zápasovém zatížení a od toho se bude odvíjet systém nasazování sestavy do jednotlivých utkání," pokračoval na fcviktoria.cz bývalý stratég Dinama Tbilisi či Mladé Boleslavi.

Uhrin prozradil, že v létě preferuje rakouské anabáze: "Pro letní soustředění volím vždy Rakousko. V podstatě je mi jedno, kam jedeme, důležité jsou pro nás ideální podmínky pro přípravu a kvalitní soupeři. Předpokládám, že oboje bude v Rakousku na odpovídající úrovni,“ zakončil plzeňský trenér, který si proklepne také dva teenagery.

Kromě tradičních opor se totiž na soustředění zapojí do přípravy také hráči juniorského celku: "Kromě hráčů, kteří se představili fanouškům v utkáních na západě Čech, pojedou do Rakouska také nadějní hráči ročníku 1996 Miloš Kratochvíl a Jurij Medveděv. S klubem naopak nebude v Rakousku trénovat Martin Chrien, který v západočeské metropoli podstoupil drobný chirurgický zákrok a v nejbližším období se bude věnovat rehabilitaci,“ doplnil tiskový mluvčí Pavel Pillár.

Kádr Viktorie pro soustředění v Rakousku:


Brankáři: Matúš Kozáčik, Petr Bolek, Roman Pavlík

Obránci: David Limberský, Roman Hubník, Václav Procházka, Lukáš Hejda, Marián Čišovský, Radim Řezník, Jurij Medveděv

Záložníci: Václav Pilař, Jan Kovařík, Pavel Horváth, Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský, Daniel Kolář, Ondřej Vaněk, Milan Petržela, František Rajtoral, Miloš Kratochvíl

Útočníci: Marek Bakoš, Stanislav Tecl, Jan Chramosta, Lukáš Stratil

Které velké hráče z řad účastníků MS asi zláká Premier League?