Barca s Xavim počítá jako s trenérem. Půjde za Raúlem, nebo?

Barca s Xavim počítá jako s trenérem. Půjde za Raúlem, nebo?

Cescem Fábregasem mírný barcelonský odliv neskončí. V sezóně 2014/2015 už by neměl na Camp Nou působit ani čtyřiatřicetiletý veterán Xavi Hernández.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

To, co už před pár týdny prozradila na své tiskové konferenci nová posila Chelsea Fábregas, skutečně mělo reálné základy.

Potvrdil to totiž i sám prezident katalánského velkoklubu Josep Maria Bartomeu, jenž však jedním dechem dodal, že bude mít vždy dveře otevřené a budou s ním počítat i za pár let.

"Xavi má právo rozhodnout se pro odchod a my budeme jeho stanovisko respektovat. Jednou se ale do Barcelony vrátí, protože disponuje předpoklady být úspěšným trenérem," citoval prvního muže Barcelony web isport.blesk.cz.

A jaká tedy bude budoucnost dlouholetého španělského reprezentanta? Spíš než na Major League Soccer to vypadá na odchod do exotického Kataru.

A tam připadají v úvahu dva celky - buď Al Arabi, na jehož lavičce sedí známý Rumun Dan Petrescu, jenž se nechal slyšet, že se špílmachrem podepsal předběžný kontrakt, nebo Al-Sadd, ve kterém střílí góly jeho bývalý reprezentační kolega Raúl Gonzáles.

Trojnásobný vítěz Stars League hraje své domácí zápasy v hlavním městě Dauhá na stadionu pro 15 tisíc lidí. Domácí stánek Al Arabi má kapacitu ještě menší. Oproti Camp Nou to bude rozdíl...

Kaká o přestupu do MLS: Není to o penězích

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.