3 nejzajímavější přestupy v druhé lize

3 nejzajímavější přestupy v druhé lize

I druhá nejvyšší česká soutěž obsahuje zajímavé přestupy, které probouzí fanouškovu zvědavost. eFotbal.cz vám přináší tři nejzajímavější přestupy, které mohou výrazně ovlivnit ambice svých týmu.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Zdeněk Pospěch (Mainz -> Opava)

Pospěchův překvapivý přestup z bundesligového Mainzu byl podmíněn opavským postupem do druhé ligy, což se nakonec Opavě podařilo a transfer byl uskutečněn.Přestup byl zdůvodněn rodinnými důvody. Mainz o Pospěchovy služby i nadále stál.

Pospěch měl v sedmém týmu loňského ročníku Bundesligy pevnou pozici na pravé straně obrany. Bývalý hráč Baníku, Sparty či Kodaně tak vyměnil evropské poháry za návrat do svého mateřského klubu. Pro svůj klub je velkou posilou a bude zajímavé sledovat jeho výkony v nadcházející sezoně. Dovede Opavu do nesestupových vod?

[break]
3 objevy mezi tyčemi, které můžou být po MS horkým zbožím

Jan Trousil(Slovácko -> Karviná)

Zkušený stoper a bývalý kapitán Slovácka přestoupil do Karviné. V minulé sezóně ztratil důvěru trenéra Habancea dostal svolení k odchodu. "Jednání se Slováckem byla korektní a vstřícná. Jsme rádi, že jsme se na všem domluvili a Honzu máme v týmu," liboval si na klubovém webu Lubomír Vlk, sportovní manažer severomoravského klubu.

Trousil je jednoznačně nejzkušenějším hráčem v mladém kádru Karviné a jeho hlavním úkolem bude dirigovat mladší a méně zkušené spoluhráče. Nový karvinský kouč Jozef Weber získal hráče s vůdcovskými schopnostmi.

[break]
3 hráči Synot ligy, kteří se poprvé probojují do Vrbova výběru

Ondřej Smetana(Elversberg -> Třinec)

Jednatřicetiletý útočník je novou posilou do útoku Třince. Smetana působil v Čechách i v zahraničí. V ročníku 2010/2011 se stal druhým nejlepším střelcem slovenské ligy. Úspěšnou sezonu zažil Smetana v dresu tehdy třetiligové Hansy Rostock, kde dokázal vsítit osm branek ve 25 zápasech.

Jeho posledním působištěm byl německý Elversberg. V Gambrinus lize nastřílel sedm branek v 52 utkáních. Smetana může být se svoji výškou a důrazem hledaným oživením v útočné fázi třineckých.