Proč Pogba odešel z Manchesteru?

Proč Pogba odešel z Manchesteru?

Bývalý fotbalista Manchesteru United se pozitivně vyjádřil na adresu záložník Juventusu Turín Paula Pogby. Muž, který s Francií nepřešel přes čtvrtfinále mistrovství světa, je v Juventusu velmi ceněným zbožím. Není se, co divit. Vždyť Pogba patří dlouhodobě k největším mladým talentům evropského fotbalu.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Jedenadvacetiletému Paulu Pogbovi vysekl poklonu dlouholetý stoper Manchesteru United Rio Ferdinand. Pětatřicetiletý Ferdinand se s Pogbou setkal při společném angažmá na Old Trafford, kde nadějný Francouz strávil dva roky, do prvního týmu se ovšem nikdy neprobojoval.

„Paul mi řekl, že odešel, protože chtěl být nejlepší na světě,“ napsal Rio Ferdinand ve svém blogu pro BBC.

„Těžko říct, zda-li se to opravdu stane, určitě však může jedním z těch nejlepších,“ věří Rio Ferdinand, „jeho síla není jen v jeho fotbalových schopnostech, ale i v jeho sebevědomí. Udělal velkou věc, velký krok, v pouhých 19 letech opustil Manchester United, nejlepší klub na světě. Odešel, protože chtěl příležitosti.“

„Musíte být dostatečně drzý, abystese prosadil v Manchesteru United jako mladý hráč, jinak neuspějete,“ myslí si Ferdinand, „starší hráči to pa vycítí a dají vám to sežrat. Vzpomínám si, že Paul Scholes mu dával zabrat, ale náš respekt si vydobyl tím, že si nikdy nestěžoval, nenaříkal, vždy chtěl jen znovu dostat míč a hrát.“

„Je velmi vysoký, přitom má skvělou techniku. Jeho práce s míčem je fenomenální, je to fantastický fotbalista,“ uzavřel Rio Ferdinand.

O Paula Pogbu se údajně zajímá hned několik anglických klubů, mezi nimi by měl být právě i Manchester United, zároveň však o služby jednadvacetiletého záložníka stojí londýnská Chelsea.

Real střádá peníze na Rodrígueze, kteří tři hráči Madrid opustí?