Urostlí Belgičané proti technikům z Argentiny. Třetí čtvrtfinále MS se blíží

Brazilský šampionát již po sobotě zná první dvojici semifinalistů. Proti domácí Brazílii se v úterním souboji o finále postaví Německo. V neděli budou o postup mezi nejlepší čtyři bojovat také Argentinci s Belgičany. Argentinci chtějí Messimu dopomoct k věčné slávě, fotbalem poblázněná Belgie naopak doufá, že „rudí ďáblové“ naplní roli černých koňů turnaje.

Urostlí Belgičané proti technikům z Argentiny. Třetí čtvrtfinále MS se blíží
Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Cestu mezi nejlepší osmičku neměli lehkou ani Argentinci, ani Belgičané. I když obě mužstva ovládla svou skupinu bez ztráty bodu, v osmifinále se musela o postup bít dlouhých 120 minut. Nejtěsnějším rozdílem zdolali Švýcary Argentinci, kterým postup vystřelil Ángel Di María. Belgičané porazili Spojené státy americké 2:1, i v jejich utkání však všechny branky padly až v prodloužení.

Hrdinou Belgie byl Romelu Lukaku, který do té doby neprožíval vydařený šampionát. Trenér Wilmots nad ním však nezlomil hůl a do prodloužení ho poslal jako žolíka, který měl rozhodnout zápas. Tah Belgického kouče se vydařil, protože kmenový hráč Chelsea byl u obou branek Belgie.

U argentinského gólu nemohl chybět Lionel Messi, i kdyže sámstřelecky neprosadil, připravil vítězný gól pro Di Maríu, kterému jen stačilo míč poslat k zadní tyči Bengliovy branky.

„Messi je klíčový hráč. Pokud ho máte v týmu, je jasné, že jste na jeho výkonech závislí,“ řekl argentinský kouč Sabella. Ten možná na Belgičany vyrukuje s pozměněným rozestavením, v němž by měl vyztužit střed hřiště, „Belgičané mají mnoho hráčů z Anglie, jsou hodně silní ve vzduchu a my se dle toho musíme zachovat.“

V belgické táboře řeší před čtvrtfinále jedinou otázku. Zastavit Lionela Messiho, to bude pro „rudé ďábly“ těžký, a pokud bude mít malý argentinský kozelník svůj den, možná i nadlidský úkol. „Nemá cenu studovat jeho hru, vždy udělá něco, co vás překvapí,“ nechal se slyšet Thibaut Courtois, bez jehož dobrého výkonu by zřejmě Belgičané byli bez šancí.

„Pokud si chce najít cestičku mezi obránci, tak si jí najde, pokud chce vystřelit, dokáže to. Já se musím pouze naplno soustředit celý zápas,“ dodává Courtois.

„Zastavit Messiho můžeme, ale musíme hrát perfektně v defenzivě, tak jako se nám to na turnaji zatím daří,“ řekl Vertonghen, který tak vyzdvihl defenzivní činnost Belgičanů. Wilmotsův výběr dostal v základní skupině jedinou branku z pokutového kopu, v osmifinále pak inkasoval až v druhé části prodloužení.

Ať zápas dopadne, jak chce, určitě nás čeká velmi zajímavá podívaná. Souboj dvou celků, které mají naprosto odlišný styl a jiné pojetí hry může do semifinále poslat kohokoliv, favoritem však přeci jenom zůstává Argentina, která může těžit z velké podpory fanoušků a především zkušeností, které z velkých mezinárodních zápasů má.

TOP 10 nejhorších momentů Luise Suáreze!