4 hráči, kteří se nesmazatelně zapsali do české historie

Přestože se Česká reprezentace neprobojovala do Brazílie a celý fotbalový národ smutní, objevují se i v naší malé zemi hráčské legendy. Není jich sice jako hub po dešti, ale rozhodně se nemáme na mapě této hry za co stydět. V současnosti bychom mohli polemizovat na začlenění Tomáše Rosického nebo Petra Čecha, kteří však mají smůlu v reprezentaci na svou dobu a kolektiv kolem nich. Nikde ale není napsáno, že se po našem pažitu prohání nějaká nová ikona, která opět změní dějiny. Přibližme si 4 tuzemská jména, která znají po celém světě i s odstupem času.

4 hráči, kteří se nesmazatelně zapsali do české historie
Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

4. František Plánička (2.6. 1904 - 20.7. 1996)


Přestože se jedná o legendrání brankářskou jedničku, nikdy nedisponoval velkým vzrůstem, což dokládá jeho 172 cm. Celou svou profesionální kariéru působil ve Slavii, ve které odchytal neuvěřitelných 969 utkání. Byl vzorem profesionality v rámci fair play. Za své gentlemanské chování si vysloužil cenu UNESCO International Fair Play Award v roce 1985 a v roce 1994 Českou cenu Fair Play. Mezi tyčemi ho předcházely jeho schopnosti, kterými byly hlavně rychlost, reflexy a předvídavost. Poslední zápas v reprezentaci odchytal dokonce se zlomenou rukou.

[break]

Courtois: Messiho jsem vychytal, ale bohužel, nic platné to nebylo


3. Josef Masopust (9.2. 1931)


Přestože se svými spoluhráči nestačil v roce 1962 ve finále na Brazilce, postaral se o pořádný rozruch, když projel obranou kanárků hladce jako švýcarský nůž a ještě úspěšně zakončil. Tým Rudolfa Vytlačila se vracel do Československa jako vítěz, přestože skončil stříbrný. Masopust získal tentýž rok Zlatý míč pro nejlepšího evropského hráče. Na vrcholové úrovni se pohyboval do svých 39 let a proslavil svou Duklu. Při svých 80. narozeninách dokonce na Julisce odhaloval svou vlastní sochu. Získal 8 titulů mistra v domácí lize. Neztratil se ani v trenérské roli, kdy dominoval především na lavičce Brna.

[break]

Ronaldo Realu radí, koho má koupit


2. Pavel Nedvěd (30.8. 1972)


Nejlepší český hráč od dob Josefa Masopusta, který nikdy nevyhrál Ligu mistrů. Neskutečný dříč, který si vše tvrdě vybojoval. Ve Spartě se nechal během osmi kol třikrát zbytečně vyloučit a skončil dokonce i na lavičce náhradníků. Poté však nastartoval svou kariéru, která pokračovala přes Lazio Řím, kde se loučil s mistrovským titulem. Poté už si to nasměroval do Juventusu za 40 milionů Eur. Pro italský klub se stal legendou, ve které působí dodnes v pozici jednoho z ředitelů. V roce 2003 získal jako druhý Čech Zlatý míč. Jeho životním mottem je: Když už něco děláš, dělej to pořádně!

[break]

Lampard promluvil o své budoucnosti v klubu i reprezentaci

di ste

1. Josef Bican (25.9. 2013 – 12.12. 2001)


V dresu pražské Slavie nastřílel v oficiálních zápasech nejméně 805 branek. Nejen to z něj dělá nejlepšího kanonýra všech dob. I on měl smůlu v československém reprezentačním dresu, a tak se mohl pyšnit pouze čtvrtým místem s rakouským výběrem z Itálie. Během 2. Světové války na něj byl kladen nátlak, aby se stal součástí německé reprezentace, kterou však odmítl se slovy, že se vždy cítil jako Čech. Smůlu na svou dobu dokládá i fakt, že si v 50. letech musel přivydělávat jako závozník a pomocný dělník. Komunistickému režimu prostě jeho osobnost nevoněla.

TOP 10 nejhorších momentů Luise Suáreze!