5 přestupů českých hráčů, o kterých jste nevěděli

5 přestupů českých hráčů, o kterých jste nevěděli

Máme přestupy, které zaplňují první stránky tištěných a internetových médii. Fotbal však přináší i méně medializované transfery, což neznamená, že jsou pro fanoušky méně zajímavé. Představme si nyní pár méně medializovaných přestupů či spekulací.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Tomáš Černý (Ergotelis F. C.)


Odchovanec Sigmy Olomouc odehrál v Gambrinus lize pouze jediné ligové utkání. Černého kariéra nabrala vysokých obrátek v zahraničí. Po úspěšných testech zakotvil v tehdy druholigovém skotském HamiltonuAcademical. Stal se týmovou oporou a v roce 2008 slavil s týmem postup do nejvyšší skotské soutěže. V roce 2012 přestoupil do CSKA Sofie a dne 5.7.2014 podepsal smlouvu s řeckým prvoligovým klubem Ergotelis F. C. Bude zajímavé sledovat další krok v jeho kariéře, dostane se do užšího výběru reprezentace?

[break]

Sparta má jasno. Kde skončí Pauschek, Švenger, Jánoš a Kerič?


Jakub Diviš (Korona Kielce?)


Slávistický odchovanec a v současnosti hráč Mladé Boleslavi je na testech v polských Kielcích. Třináctý celek minulého ročníku polské ligy tak už testuje třetího českého brankaře. V minulých týdnech klub testoval Michala Daňka a Zdeňka Zlámala. Proč klub ani jednoho neangažoval, není jasné, spekuluje se o finančních důvodech. V průběhu psaní tohoto článku se však objevila informace, že Diviš na testech nezaujal a klub už opustil.

[break]

Sparta v přípravě podlehla moskevskému Dynamu


Tomáš Hübschman(PAOK Soluň?)


Mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002 opustil po úspěšném angažmá Šachtar Doněck a hledá si nového zaměstnavatele. Napříč všemi českými médii zazněla zpráva, že Hübschman zvažuje návrat do české ligy. Byl spojován s Jabloncem, kde kdysi svoji ligovou kariéru začal. Nicméně poslední informace naznačují, že Hübschman jedná o smlouvě s řeckou Soluní. Galácticos či Soluň? Toť otázka.

[break]

Nová posila Liberce Mudra: Seznamování proběhlo snadno


Ondřej Kúdela ( OrdobasyŠymkent)


Dnes už bývalá opora zadních řad Mladé Boleslavi bude nastupovat za kazašský OrdabasyŠymkent. V aktuálně šestém týmu ligové tabulky naváže na českou stopu, kterou tu zanechal Pavel Černý, v současnosti navrátilec do kádru Votroků. Kúdela byl Pavlem Vrbou označen za člena širšího kádru reprezentace. Kúdela si svým přestupem do Kazachstánu zkomplikoval cestu k prvnímu startu za reprezentaci.

[break]

4 hráči, kteří se nesmazatelně zapsali do české historie


Petr Hošek (Slavia Praha?)


Hošek je útočník odchovaný pražskou Slavii, kde nyní zkouší svoje štěstí. Hošek naposledy působil v polském druholigovém FlotaŚwinoujście, kde v 13 zápasech vsítil tři branky. Je on tím pravým hráčem, který by měl oživit neproduktivní ofenzivu sešívaných?

Gólové hody Jamese Rodrigueze na Mistrovství světa