Lokomotiv Moskva uštědřil Plzni čtyřgólovou lekci

Viktoria Plzeň má za sebou druhý přípravný zápas na svém herním soustředění. Na rakouské půdě těsně podlehla třetímu týmu uplynulého ročníku ruské Premier League Lokomotivu Moskva, který západočeský tým přehrál poměrem 4:2.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Svěrenci Dušana Uhrina narazili na tým, za který hrají borci jako bývalý ruský reprezentant Roman Pavlyuchenko, fanouškům Viktorie dobře známý Dame N’Doye (Senegal), nebo účastníci letošního MS Brazílii Aleksandr Samedov (Rusko) a Vedran Corluka (Chorvatsko).

Po vyrovnaném prvním poločase zúročil Lokomotiv převahu ve druhém poločase a přetavil ji v konečné vítezství 4:2. Viktoriáni doplatili na nevyužité šance a individuální chyby v závěru druhého dějství.

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsem kontrolovali hru a udávali tempo. Rychlá branka Franty Rajtorala tomu samozřejmě pomohla. Výkon z prvního poločasu musím hodnotit kladně, připravili jsme si řadu šancí. O to větší škoda, že jsme v samotném závěru inkasovali na 1:1. Druhý poločas byl ovšem jiný. Hosté vystřídali kompletní jedenáctku. Nám se opět povedl vstup do poločasu, který jsme potvrdili vedoucím gólem Dana Koláře. Bohužel po zbytečné penaltě a několika nezachyceným brejkům soupeře jsme dvakrát inkasovali a nechali soupeře otočit výsledek. Čtvrtý gól pak už jen pramenil z naší snahy o vyrovnání a vrhnutí všech sil do útoku," hodnotil utkání bek Václav Procházka.

Příští zápas čeká západočeský tým ve Westendorfu ve čtvrtek 10. července. Soupeřem bude rumunský klub FC Botosan.

Přípravný duel:

Viktoria Plzeň - Lokomotiv Moskva 2:4 (1:1)
Branky: 6. Rajtoral, 53. Kolář - 45. Tkačev, 69. Grigorjev, 76. Mirančuk, 90. Grigorjev.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Horváth (75. Stratil), Hrošovský – Rajtoral (60. Petržela), Kolář (76. Hubník), Kovařík (75. Chramosta) – Tecl (60. Bakoš).

Lokomotiv: Guilherme (46. Abajev) – Fernandes, Pejcinovič, Maicon, Šešukov, Ďurica, Denisov, N'Doye, Anton Mirančuk, Seraškov, Tkačev.

Jihlavu prověří i Lille. Koho bude moci Rada použít?