5 velkých zvířat, za které nabízí velkokluby hromadu peněz

Přestupové okno je vždy po mezinárodním šampionátu nabité velkolepými spekulacemi či přestupy. A když se vedou řeči ohledně koupi hráčů mezi velkoklubem a jiným velkoklubem, málokdy bývá transfer zadarmo či za malé peníze. Několik odchodů už bylo uskutečněno, například Suaréz patří Barceloně a i Alexis Sánchez odešel do Arsenalu.

5 velkých zvířat, za které nabízí velkokluby hromadu peněz
United znatelně trumfnou Real

Jsou tady ale další otevřené spekulace, které nabírají reálných parametrů a ještě nebyly provedeny. O koho je v tuto chvíli největší sháňka za „nekřesťanské“ peníze?

5. Karim Benzema, Real Madrid, 40 milionů liber

Francouzský útočný vrah je v Realu už pět dlouhých let a prošel si řadou úspěchů a neúspěchů, až se nakonec usídlil a na hrotu madridského celku řádí. Letos dal v pětatřiceti zápasech španělské ligy pěkných sedmnáct branek a stal se pátým nejlepším střelcem. Na světovém turnaji dal tři branky v pěti zápasech.

Zájem tak o něj musí být a po docela dlouhé době strávené v Madridu se hovoří o přestupu. Zájem takového kalibru, že by byl schopen zaplatit 40 milionů liber, má Liverpool. Ten vydělal na přestupu Suaréze a je jasné, že shání adekvátní náhradu.

[break]
5 hráčů, kvůli kterým musel Arsenal sáhnout hluboko do kapsy

4. Arturo Vidal, Juventus Turín, 44 milionů liber

Arséne Wenger je po úspěchu v FA Cupu hladový po nových tvářích, které mají týmu co dát. Po Khedirovi a Sánchezovi má do týmu namířeno i další Chilan, Arturo Vidal. V Juventusu slouží už tři roky a slouží moc dobře, proto za něj italský mistr pořaduje ještě víc peněz, než Barcelona za Alexise.

Vidal loni vyloženě zářil, v Lize mistrů dal v šesti zápasech pět branek, či v Serii A jedenáct v dvaatřiceti utkáních. Gólový záložník by tak perfektně zapadl do stylu francouzského stratéga, který si musí připravit 44 milionů liber.

[break]
TOP 100 evropských klubů s největší průměrnou domácí návštěvností

3. Ángel di Maria, Real Madrid, 45 milionů liber

Argentinské křídlo patří v Realu mezi smetánku v základním týmu. Jenom v loňské sezóně odehrál 34 zápasů v Primra Division. Není divu, že mu Alejandro Sabella dal prostor ve skupině MS a i v osmifinále. Po těsném postupu přes Švýcarsko, kde odkopal celých 120 minut, se ovšem po půl hodině hry proti Belgii zranil natolik vážně, že se už neobjevil ani ve finále proti Německu.

I tak je ale o Ángela obrovský zájem a to z nejednoho klubu. Největší adept na jeho zisk je Manchester United, PSG se ale před pár dny rozhodlo zapojit do hry. Zájemci musí vysolit 45 milionů liber, což asi nebude problém ani pro jednu stranu. Pro koho se tedy di Maria rozhodne, pokud opustí Real po čtyřech letech?

[break]
Pětice vysokých debaklů, které se zapsaly do dějin fotbalu

2. Paul Pogba, Juventus Turín, 60 milionů liber

Další francouzský legionář je potencionální posilou zálohy Chelsea. José Mourinho by rád jednadvacetiletého mladíka zapojil do svoho kádru hvězd. Nebude to mít ale vůbec jednoduché, Juventus není zrovna nadšen, že by po dvou sezónách, ve kterých byl plnohodnotným hráčem základu, měl mladíka pustit a žáda tak adekvátní náhradu v podobě 60 milionů liber.

Pogba letos za Francouze nastoupil ke svému prvnímu MS a uspěl. Širokou veřejností byl chválen za prezentaci hry v pěti zápasech, ve kterých dal i jednu branku. V záloze Juventusu byl v sezóně 2013/2014 viděn v šestatřiceti zápasech Serie A. Skóroval sedmkrát.

[break]
5 důvodů, proč Brazilci v domácím prostředí selhali

1. James Rodriguez, AS Monaco, 90 milionů liber

Když už ne nejlepší hráč na turnaji, tak alespoň jednoznačný vítěz střelců. Umístit šest branek v pěti zápasech se letos nikomu nepovedlo, ti druzí nejlepší vsítili „jen“ čtyři branky. Cena kolumbijského ofenzivně laděného středopolaře tak musela zákonitě rapidně stoupnout. A bohaté Monako rázem může být ještě bohatší.

Před rokem za něj dalo i s Falcaem 55 milionů liber. Profit je skutečně značný, pokud za něj královský klub zaplatí 90 milionů liber. Ve hře chtěla být i Barcelona, Rodriguez však jasně řekl, že pokračování své kariéry vidí v pod taktovkou Carla Ancelottiho.